|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Przedsiębiorcy szturmują biura obsługi klientów firmy Tauron

By uniknąć podwyżek rachunków za prąd, właściciele mikro i małych firm mają czas do poniedziałku na złożenie odpowiedniego oświadczenia potwierdzającego, że dana firma czy instytucja nie kupuje prądu po to, żeby go dalej sprzedawać. Złożenie oświadczenia pozwoli na utrzymanie w drugiej połowie tego roku cen energii z 30 czerwca ubiegłego roku. Niektórzy przedsiębiorcy zostawili załatwienie tej sprawy na ostatnią chwilę, a niektórzy po prostu nie wiedzieli.

Posłuchaj co mówią przedsiębiorcy

Fot. M. Lasyk

"Szokujące było dla mnie to, bo się dowiedziałam o tym dwa dni temu i to pocztą pantoflową. Nie wiem gdzie była ta informacja", "Mi przypomniała o tym księgowa. My zużywamy mało prądu. Jesteśmy biurem rachunkowym, więc wychodzi tyle co na komputery i oświetlenie", "Ja prowadzę salon fryzjerski. Zużywamy dużo prądu. Suszarki chodzą na okrągło. Są to koszta. Jak może być taniej to trzeba złożyć oficjalnie papier" - mówili przedsiębiorcy reporterce Radia Kraków. 

"Biura Obsługi Klienta Tauronu oraz specjalna infolinia będą czynne - w sobotę i w niedzielę od godz. 9 do 17"- mówi Elżbieta Bukowiec - rzeczniczka spółki Tauron - Sprzedaż. Jak dodaje, warto wydrukować sobie formularz dostępny na stronie dostawcy i wypełnić go wcześniej. "Trzeba wpisać wszystkie punkty poboru energii elektrycznej lub numery licznika oraz pamiętać, żeby oświadczenie było podpisane przez osobę upoważnioną do reprezentowania firmy" - tłumaczyła rzeczniczka. Potrzebne informacje są na każdej fakturze za prąd. 

Minister energii Krzysztof Tchórzewski podkreśla, że o złożeniu oświadczeń powinni pamiętać między innymi właściciele małych firm oraz osoby zarządzające szpitalami. "Ten obowiązek dotyczy mikro i małych przedsiębiorców, którym przysługuje stabilizacja ceny. To oświadczenie wskazuje na to, że oni są tylko odbiorcą końcowym, że nie kupują prądu, żeby go później sprzedawać. Jednocześnie dotyczy to też instytucji publicznych, szpitali, jednostek samorządowych, jednostki budżetowe" - mówi. 

Krzysztof Tchórzewski podkreśla, że obowiązek składania oświadczeń nie dotyczy gospodarstw domowych. "Gospodarstwa domowe nie składają oświadczeń. Są rozliczane z urzędu na podstawie cen z 2018 roku. Te wszystkie rzeczy dotyczące utrzymania cen w gospodarstwach domowych należą do dostawcy energii" - dodaje.

Oświadczenie lepiej pobrać z internetu i wypełnić przed przyjściem do biura obsługi klientów. Wszystkie potrzebne dane są na fakturze za prąd. Niestety nie można złożyć oświadczenia elektronicznie.

Między innymi dlatego biura obsługi Tauronu będą czynne w weekend od 9 do 17. W tych godzinach pod numerem 555 444 333 będzie czynna także specjalna infolinia.

Również drogą pocztową można składać wnioski uprawniające przedsiębiorców do zachowania niższej ceny prądu; decyduje data stempla pocztowego - poinformowało w sobotę PAP Ministerstwo Energii. Ostateczny termin mija w poniedziałek - przypomniała rzeczniczka ME Joanna Borecka-Hajduk.

Ministerstwo Energii poinformowało w piątek, że punkty obsługi głównych sprzedawców prądu będą przyjmować w sobotę, niedzielę i w poniedziałek do północy oświadczenia potwierdzające uprawnienie do zamrożenia cen energii elektrycznej.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

 

(Katarzyna Maciejczyk/IAR/ko)

22%
78%