|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Powstanie fabryka karmy dla zwierząt w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

Krajowa firma Petmex Company, zajmująca się produkcją karmy dla zwierząt, utworzy nowa zakład produkcyjny w Polance w gminie Myślenice, korzystając ze zwolnień podatkowych w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Wartość inwestycji wynosi ponad 7 mln zł.

Fpt. Pixabay

Decyzje zezwalajacą na działalność w ramach Polskiej Strefy Inwestycji wydał zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego, który zarządza tamtejszą specjalną strefą ekonomiczną.

Jak poinformowała przedstawicielka KPT Barbara Wityńska-Słącz, nowa inwestycja polega na utworzeniu nowego zakładu produkującego karmę dla zwierząt domowych. Działajacy od od 2014 roku Petmex specjalizuje się w produkcji żywności dla psów.

„Wydane decyzje pokazują, że w ramach Polskiej Strefy Inwestycji mogą inwestować zarówno duże jak i małe przedsiębiorstwa. Okazuje się także, że przedsiębiorcy zauważyli korzyści płynące z rozszerzenia przedmiotu inwestycji” - zaznaczyła przedstawicielka KPT.

W Małopolsce i powiecie jędrzejowskim przedsiębiorca może uzyskać od 35 proc. (duży) do 55 proc. (mały) zwrotu kosztów inwestycji w postaci ulgi podatkowej w podatku CIT lub PIT. Na rozliczenie ulgi jest 12 lat od daty wydania decyzji o wsparciu.

Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji, która weszła w życie w połowie zeszłego roku - zaznaczyła przedstawicielka KPT - zasadniczo zmieniła zasady przyznawania zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców, dając możliwość inwestowania w dowolnym miejscu na terenie całego kraju, a nie - jak dotychczas - jedynie na terenach objętych specjalną strefą ekonomiczną.

Krakowski Park Technologiczny, który wcześniej zarządzał specjalną strefą ekonomiczną, w tej chwili przejął obowiązki zarządzania Polską Strefą Inwestycji na terenie województwa małopolskiego i powiatu jędrzejowskiego, i wydaje decyzje o wsparciu dla inwestorów na tych obszarach.

W zeszłym roku KPT wydał dziewięć zezwoleń na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej oraz pięć decyzji o wsparciu dla przedsiębiorców wydanych na nowych zasadach przyznawania pomocy publicznej. Firmy, które otrzymały zezwolenia zadeklarowały nakłady inwestycyjne w kwocie ponad 219 mln zł i utworzenie 122 nowych miejsc pracy, natomiast przedsiębiorcy otrzymujący decyzję o wsparciu zadeklarowali inwestycje w kwocie ponad 276 mln zł i utworzenie 187 nowych miejsc pracy.

 

PAP/jgk

 

50%
50%