|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Open Eyes Economy Summit już po raz 4. w Krakowie

Problemy miast wynikające z nadmiernego ruchu turystycznego, kompetencje pracowników w gospodarce cyfrowej, czy świat bez pracy - o tym m.in. będą dyskutować uczestnicy 4 Open Eyes Economy Summit w Krakowie. W ciągu kilku lat konferencja ta zyskała status imprezy o znaczeniu międzynarodowym. Impreza odbywa się w Centrum Kongresowym ICE Kraków w dniach 19-20 listopada.

Minister energetyki Ekwadoru Alberto Acosta przemawia podczas kongresu Open Eyes Economy Summit, 19 bm. w Krakowie. Fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Posłuchaj! Mateusz Zmyślony: "Jesteśmy zaskoczeni, że to wszystko potoczyło się tak szybko"

Kongres ten to prawdziwy tygiel nowych idei - rodzaj współczesnej agory gromadzącej wszystkich otwartych na dialog. To niepowtarzalna okazja, by zetknąć się z najważniejszymi i najgorętszymi trendami we współczesnej myśli społecznej i ekonomicznej oraz spotkać inspirujących ludzi ze świata biznesu, nauki, kultury i sztuki.

Podczas Open Eyes Economy Summit odbywają się rozmowy o nowym modelu ekonomicznym, który może być receptą na kryzysy gnębiące współczesne społeczeństwa. Poruszane są tematy takie jak: odpowiedzialność społeczna, przyszłość wolnego rynku, demokracja czy ekologia. Prowadzone są dyskusje o odpowiedzialnym projektowaniu przyszłości społecznej i ekonomicznej. Odbywający się w listopadzie Open Eyes Economy Summit to za każdym razem kulminacja całorocznej pracy intelektualnej i organizacyjnej. Jego niezwykła atmosfera wynika z różnorodności, otwartości i zaangażowania ludzi, którzy go tworzą. Wszystko po to, by promować oparte na wartościach społecznych podejście do gospodarki i stworzyć miejsce wymiany myśli i doświadczeń. Pomysłodawcami wydarzenia są Jerzy Hausner i Mateusz Zmyślony.

OEES składa się z czterech bloków tematycznych: firma-idea, marka-kultura, miasto-idea, ład międzynarodowy. Wśród poruszanych tematów znajdą się: „Świat (bez) pracy”, „Firma-idea jako fabryka wiedzy: kompetencje gospodarki cyfrowej”, „Overtourism”, „Sprawiedliwość terytorialna w relacji miasto - wieś”, „Odpowiedzialne marki kontra misselling i konsumeryzm”, „Kultura jako sposób wyjścia z kryzysu”.

Formuła kongresu odzwierciedla jego filozofię - jest otwarta, żywa, dynamiczna. W trakcie wydarzenia trwają potyczki intelektualne, sesje inspiracyjne, pogłębiające oraz sesje specjalne „battle points”. Można także odwiedzić „meeting points” - kameralne miejsca, w których uczestnicy kongresu mogą zadać pytania wybranemu prelegentowi. Wśród uczestników nie zabraknie znanych nazwisk i wybitnych osobistości. Będą to m.in.: Alberto Acosta, prof. Jerzy Bralczyk, Tom Keneally, Tom Phillips, Brunon Bartkiewicz, Dominika Bettman, Adam Wajrak czy Areta Szpura. Oprócz szczytu, co roku odbywa się Open Eyes Festival, który skupia projekty artystyczne organizowane wokół kongresu.

 

 

(RK, PAP/ek)


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

100%
0%