Jak podała firma w środowym komunikacie, w nowym obiekcie, wybudowanym w ciągu 1,5 roku na powierzchni ok. 75 tys. metrów kwadratowych, będzie produkowane 1,3 miliarda puszek rocznie z możliwością zwiększenia mocy do 1,9 miliarda, w zależności od potrzeb biznesowych. W kolumbijskiej spółce Canpack zatrudnionych zostało ponad 200 osób.

Kluczowym odbiorcą wyprodukowanych opakowań na rynku kolumbijskim jest Bavaria, część browarniczego koncernu AB InBev.

Cytowany w komunikacie Peter F. Giorgi, właściciel Grupy Canpack zaznaczył, że decyzja o rozszerzeniu działalności firmy na kontynencie południowoamerykańskim wynikała ze zwiększonego zapotrzebowania tamtejszego rynku na przyjazne środowisku i innowacyjne opakowania aluminiowe.

„Mając na uwadze duży potencjał rynku, liczymy na dalszy, dynamiczny rozwój naszej działalności w tym kraju” – wskazał Giorgi.

Krakowska firma jest pierwszym producentem w Kolumbii, który ma możliwość dostarczania nie tylko standardowych dla rynku lokalnego rozmiarów puszek, 330 ml lub 355 ml, ale także formatów specjalistycznych, takich jak 269 ml i 473 ml. Głównym rynkiem zbytu będzie Kolumbia, ale puszki produkowane w zakładzie w Tocancipa będą również eksportowane do krajów sąsiadujących.

Grupa Canpack należy do czołówki producentów opakowaniowych na świecie. Prowadzi działalność w 19 krajach, gdzie zatrudnia prawie 9 tys. osób. Wytwarzane tam są opakowania metalowe dla przemysłu spożywczego, wieczka łatwo otwieralne, pojemniki aerozolowe, zamknięcia do butelek, opakowania dla przemysłu chemicznego i kosmetycznego, opakowania szklane. Grupa należy do amerykańskiej firmy z branży rolnej i spożywczej Giorgi Global Holdings.

 

(PAP/jgk)