|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Przystanek Kulinarny w średniowiecznym Krakowie

Sobotni Przystanek Kulinarny przeniósł się kilka wieków wstecz by zakosztować średniowiecznego życia. Zaczęliśmy od Wawelu, a pretekstem był Spacer Szlakiem Wina, Miodu i Piwa w Krakowie. Goścmi Przystanka i przewodnikami po tym średniowiecznym świecie jadła i trunków byli Beata Malczewska – przewodniczka po Krakowie, Monika Bielka Vescovi, prezes Stowarzyszenia Kobiety i Wino oraz Wojciech Bosak – wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim i w Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle, dziennikarz i krytyk winiarski, sędzia na międzynarodowych konkursach winiarskich, prezes Polskiego Instytutu Winorośli i Wina.

Posłuchaj rozmowy z Beatą Malczewską

O wielowiekowych tradycjach winiarskich, o tym jak polskie wino postrzegane jest za granicą, ale przede wszystkim o enologicznej edukacji mówiła Monika Bielka Vescovi, prezes Stowarzyszenia Kobiety i Wino.

Posłuchaj rozmowy z Moniką Bielką Vescovi

Po wizycie przy królewskim stole Beata Malczewska  – przewodniczka po Krakowie zabrała nas za zamkowe mury, przez ulicę Grodzką aż na Rynek – z jego piwnicami w których toczyło się życie towarzyskie.

Posłuchaj rozmowy z Beatą Malczewską

Wojciech Bosak – wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim i w  Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle, dziennikarz i krytyk winiarski, sędzia na międzynarodowych konkursach winiarskich, prezes Polskiego Instytutu Winorośli i Wina mówił o roli jaką wino pełniło na przestrzeni wieków  i jak kiedyś smakowało.

Posłuchaj rozmowy z Wojciechem Bosakiem

Nie zabrakło też oczywiście rozmowy z Pauliną Bandurą  z krakowskiej Księgarni pod Globusem i jej książkowej rekomendacji.

Posłuchaj rozmowy z Pauliną Bandurą

100%
0%