|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Przystanek Kulinarny i książka ze smakiem

Mają różne smaki. Jedne smakują słodko, inne gorzko, a jeszcze inne są smakową mieszanką wybuchową. Niektóre przywołują smaki dzieciństwa, inne pobudzają naszą wyobraźnię. W Przystanku Kulinarnym rozmawialiśmy o …książkach. Bo książki też mają swój smak, a książki kulinarne to już w ogóle oszałamiają. Poza tym dzieki książkom możemy – z powodzeniem wyruszyć w podróż nie ruszając się z miejsca. Przyczynkiem do rozmowy o książkach była osiemnasta edycja Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”, które w tym roku odbywały się pod hasłem „Książka ze smakiem” właśnie.

Elżbieta Tomczyk-Miczka, autorka między innymi kulinarnego przewodnika po regionie „Małopolska Palce lizać” i twórczyni Małopolskiej Trasy Smakoszy opowiadała o turystyce kulinarnej, o smakach Małopolski, o tym co nasz region ma do zaoferowania i o tym jak podróże zaostrzają nam apetyt.

Posłuchaj rozmowy z Elżbietą Tomczyk-Miczką

O smakach, książkach kulinarnych  rozmawialiśmy ze znaną i lubianą autorką książek kulinarnych i restauratorką Ewą Wachowicz. Zdradziła nam jakie trzy książki - oczywiście związane z kulinariami - zabrałaby ze sobą na bezludną wyspę.

Posłuchaj rozmowy z Ewą Wachowicz

W Petersburgu działa Restauracja Kuchni Rosyjskiej „M.F.Dostojewski”, w której wszystkie serwowane dania pochodzą z powieści rosyjskiego klasyka. Sama karta dań została opracowana jako książka – zbiór kulinarnych preferencji z podziałem na rozdziały. A przy każdym wymienionym w karcie daniu znajduje się cytat o tymże z książki Dostojewskiego. A jak smakuje literatura w Krakowie, gdzie spotkali się i spotykają pisarze, jaki mają kulinarny gust - opowiadał Jan Bińczycki w Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. 

 

Posłuchaj rozmowy z Janem Bińczyckim

Paulina Bandura z krakowskiej Księgarni pod Globusem tym razem radziła  jak wybrać dobrą książkę kucharską, czym się kierować i na co szczególnie zwracać uwagę.

Posłuchaj rozmowy z Pauliną Bandurą

50%
50%