|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Przystanek Kulinarny z przerwą na lunch

W pracy spędzamy sporą część naszego życia. I by dobrze w niej funkcjonować potrzebujemy paliwa dla organizmu czyli…jedzenia. W sobotnim Przystanku Kulinarnym sprawdziliśmy co Polacy jedzą w pracy. Rozmawialiśmy o tym jak zmieniły się w tym względzie zwyczaje Polaków i podpowiadaliśmy co przygotować do pracy, żeby dało nam siłę, smakowało i apetycznie wyglądało. Według badań przeprowadzonych nieco ponad dwa lata temu najczęściej pracujący Polacy jedzą kanapki – aż siedemdziesiąt dziewięć procent. Nieco rzadziej warzywa i owoce – sześćdziesiąt dwa procent, a także sałatki – czterdzieści trzy procent. Uwielbiamy też podjadać między posiłkami – do słodkich przekąsek przyznaje się ponad jedna trzecia z nas. Co i jak jemy - sprawdziliśmy w naszej...radiowej kuchni.

Posłuchaj co jedzą radiowcy

Nasza stała komentatorka, Karolina Milczanowska, dziennikarka portalu Have a Bite mówiła o tym jak zmieniły się lunchowe przyzwyczajenia Polaków, jak duży wybór lunchowych potraw możemy już znaleźć wychodząc na chwilę z biura i radziła czym się kierować decydując się na tak zwaną dietę pudełkową. 

Posłuchaj rozmowy z Karoliną Milczanowską

Przynoszenie do pracy codziennie tych samych kanapek zabija apetyt nawet u największego głodomora.  Z kolei często zabierane do pracy gotowce z mikrofalówki lub posiłki zrobione na szybko, z półproduktów i składników niewymagających specjalnej ingerencji czasem wyglądają bardziej smutno niż apetycznie.  Co zrobić żeby było dobre, ładnie wyglądało i nam smakowało - radziła i podawała przykłady Ulla Pałka, autorka bloga "Kuchnia na Wzgórzu".

Posłuchaj rozmowy z Ullą Pałką

Garść lunchowych porad i książkę "Pora na lunch" przyniosła też do studia Paulina Bandura z krakowskiej Księgarni pod Globusem. 

Posłuchaj rozmowy z Pauliną Bandurą

100%
0%