|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Pod Lupą: zasady dobrego wychowania przydatne podczas urlopu

Prawdziwa natura człowieka ujawnia się wówczas, gdy myślimy, że nikt nas nie obserwuje lub... w podróży. Nie trzeba zjeść z kimś beczki soli, wystarczy wybrać się na urlop, najlepiej w trudne i stresujące warunki lub przeciwnie, superluksusowe, gdy wydaje nam się, że jesteśmy królami życia. W tym tygodniu Pod lupą wsłuchujemy się w zasady dobrego wychowania, szczególnie te przydatne podczas urlopu. A naszymi przewodnikami są: Agata Chochół, która przez kilka lat latała w różnych liniach lotniczych jako stewardessa, a obecnie w dalszym ciągu pracuje w turystyce,  Wojciech Wocław, specjalista od dobrych manier.

Posłuchaj rozmowy Marzeny Florkowskiej

Drogi Rodzicu, Twoje dziecko jest dla Ciebie całym światem, ale dla całego świata jest tylko Twoim dzieckiem czyli wszystko, co wiąże się z podróżami z najmłodszymi.

 

Posłuchaj rozmowy Marzeny Florkowskiej

Czy przy szwedzkim stole obowiązuje kolejka i czy na jeden talerzyk można nałożyć śledzia w sosie chrzanowym i ptysia? Czy obsługa restauracji źle patrzy, gdy sięgamy po kolejny czysty talerzyk, wreszcie, czy uchodzi zabierać cokolwiek ze sobą "na później", czyli wszystko o jedzeniu w podróży.

Posłuchaj rozmowy Marzeny Florkowskiej

Fot. Pixabay

Czy Polacy są specyficznymi i wyróżniającymi się turystami, czy może odzywają się w nas pewne kompleksy? Oto bardziej filozoficzne spojrzenie na pewne obyczaje i zachowania. Będzie mowa m.in. o klaskaniu po zakończonym locie samolotowym.

Posłuchaj rozmowy Marzeny Florkowskiej

Fot. Pixabay

Skąpy strój w miejscach publicznych, intensywne perfumy i malowanie paznokcie  w środkach komunikacji publicznej - to tylko niektóre grzeszki podróżnych. A jeśli o stroju mowa, to zapytamy też o sandały i skarpetki.

Posłuchaj rozmowy Marzeny Florkowskiej

Głośna muzyka, prywatne rozmowy telefoniczne w miejscach publicznych i podróże ze zwierzętami - to temat ostatniej rozmowy. Czasem nie dziwi, że powstają strefy ciszy i hotele bez dzieci i zwierząt. Nie byłoby to konieczne, gdyby...

100%
0%