|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

"Pod lupą": lekarze pasjonaci

Na co dzień ratują ludzkie życie. Działają pod presją czasu i odpowiedzialności - nie tylko za zdrowie, ale i emocje pacjenta i jego rodziny. Wzbudzają respekt, nadzieję, a czasem lęk. Lekarze. Mają różne specjalności i różne doświadczenie zawodowe. I tak jak różne są ich osobowości, tak różne są też ich pasje, którym poświęcają wolne od pracy chwile. W tym tygodniu zaprezentujemy Państwu pięciu krakowskich lekarzy, którzy mają nietypowe hobby. Z lekarzami pasjonatami rozmawia Marzena Florkowska:

Fot. dzięki uprzejmości gości


 

Posłuchaj rozmowy Marzeny Florkowskiej z prof. dr. hab. Ryszardem Lauterbachem

Fot. dzięki uprzejmości gościa

Na co dzień trzyma w rękach istoty mniejsze niż jego dłonie. Głaszcze, przytula, leczy i wzbudza nadzieję w rodzicach dzieci, które urodziły się za wcześnie. Przekonuje, że te maleństwa doskonale odbierają otaczający je świat i wyczuwają nastroje matki. Prof. dr hab. Ryszard Lauterbach, neonatolog. Ma w sobie duszę artysty - nie tylko wtedy, gdy ratuje to maleńkie życie, nie tylko na scenie, gdzie z radością występuje w kabarecie, ale także wówczas, gdy siada za kierownicą samochodu rajdowego.  

Fot. dzięki uprzejmości gościa

Posłuchaj rozmowy Marzeny Florkowskiej z dr. Przemysławem Włodkiem

Fot. dzięki uprzejmości gościa

Spotkał się z ponad czterystoma osobami, które mieszkały, urodziły się lub zostały poczęte we Lwowie. Rozmawiał z sąsiadem Zbigniewa Herberta i ze świadkami procesu Rity Gorgonowej. Jeździ po całej Polsce i ciągle szuka nowych świadków dawnego Lwowa. Choć urodził się i mieszka w Krakowie, to plan Lwowa narysuje z pamięci. Doktor Przemysław Włodek jest nefrologiem - diagnozuje, leczy i zapobiega chorobom nerek. Swój czas dzieli pomiędzy te dwie pasje i życie rodzinne.  

Posłuchaj rozmowy Marzeny Florkowskiej z dr Klaudią Cierniak-Kożuch

Fot. dzięki uprzejmości gościa

Dziecięce migdałki i zapalenie uszu nie stanowią dla niej tajemnicy. Doktor Klaudia Cierniak-Kożuch jest laryngologiem dziecięcym, a misterne szycie ran zawdzięcza robótkom ręcznym. Podczas takich chwil relaksu marzy o kolejnej górskiej wyprawie - zaliczyła już sześć z siedmiu szczytów Korony Wulkanów Ziemi i należy do czołówki zdobywców. W Polsce nikt jeszcze tego nie osiągnął. Z wielką pasja opowiada o białym świecie lekarskim, który w wolnych chwilach zamienia na biały świat gór.

Posłuchaj rozmowy Marzeny Florkowskiej z prof. dr. hab. Piotrem Chłostą

Fot. Jerzy Sawicz

"Wychłostaj raka" - tak brzmi dewiza prof. dr. hab. Piotra Chłosty, urologa, który wbrew powszechnej opinii zajmuje się nie tylko męskimi sprawami, ale leczy także kobiety. Precyzja i delikatność na sali operacyjnej przyjmują inną postać, gdy staje na scenie w towarzystwie kolegów urologów, a w powietrzu rozbrzmiewa ostry rock. Czy trudniej zagrać na ciele ludzkim, czy na instrumencie? - profesor odpowiada jednoznacznie i... zaskakująco.

Fot. dzięki uprzejmości gościa

Posłuchaj rozmowy Marzeny Florkowskiej z dr. Maciejem Sztuką

Fot. dzięki uprzejmości gościa

Doktor Maciej Sztuka jest lekarzem medycyny ratunkowej, a na swoim koncie ma wiele operacji neurochirurgicznych. Spokój, opanowanie i pewna ręka - to cechy, które uderzają przy pierwszym spotkaniu. Czasem jednak ta ręka trzyma nie tylko skalpel, ale także miecz katowski czy nóż. W wolnych chwilach razem z całą rodziną jedzie pod Grunwald i wbrew oczekiwaniom nie walczy z Krzyżakami.

Fot. dzięki uprzejmości gościa

88%
12%