|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Nauka przez zabawę w Muzeum Inżynierii Miejskiej

Nauka przez zabawę dla małych i dużych. I wcale nie trzeba jechać do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wystarczy wybrać się do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie - a tam możliwość lewitowania, wygrywania melodii nogami, nadawania audycji radiowych i wykonywania prostych czynności w bardzo skomplikowany sposób. W ten oto sposób spędzimy najbliższe dni. Słuchajcie od poniedziałku do piątku o 11:40.

Fot. Tomasz Szygulski

Na początek coś dla osób, które lubią komplikować sobie życie. Nie są w tym odosobnione, a historia potrafi docenić takich osobników. Zabawę proponują Angelika Wołczyk z Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie i Marzena Florkowska: 


 

Posłuchaj

 

Fot. Tomasz Szygulski

 

Lewitowanie kojarzy nam się z błogością i ciszą, a tymczasem trzeba nie lada siły i hałasu, aby lekkie piłeczki osiągnęły ten stan. Zapraszają Beata Urban z Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie i Marzena Florkowska

 

Posłuchaj

 

 

Kilka tych samych dźwięków wygrywanych nieustannie - to może nadszarpnąć nasz system nerwowy. Chyba, że mamy cel wyższy czyli np. ćwiczenie pamięci w memo podłogę. Zapraszają Angelika Wołczyk z Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie i Marzena Florkowska:

 

Posłuchaj

 

Fot. Tomasz Szygulski

Kula to podobno kształt doskonały, ale my nie o kształcie będziemy rozmawiać, tylko o skomplikowanych trasach, które musi pokonać mała piłeczka. Ale zanim zaczniemy tę zabawę, proponujemy jeszcze niecodzienny wyścig. Zachęcają Beata Urban z Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie i Marzena Florkowska

 

 

Posłuchaj

 

Piątek to dobry dzień, aby upiec ciasto albo obejrzeć ciekawy film. Co jednak zrobić, gdy zabraknie prądu? Po odpowiedź udajemy się do Muzeum Inżynierii Miejskiej w  Krakowie, a tam czekają na nas już  Angelika Wołczyk i Marzena Florkowska:

 

Posłuchaj

(Marzena Florkowska/ew)

100%
0%