|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kominiarze w "Pod lupą"

Ludzie witają ich zwykle z uśmiechem, a zwierzęta bywają agresywne. Chodzą po dachach jak koty i żadna stromizna nie jest im straszna. W tym tygodniu Pod lupę bierzemy kominiarzy, a w codziennej wędrówce towarzyszy im Marzena Florkowska.

Florian - fot. Marzena Kolarz

Pierwsza próba wyjścia na komin bywa nieudana, ale za to spotkać można wiele osób i zwiedzić także krakowskie strychy. Mistrz kominiarski Paweł Bobek jest przewodnikiem Marzeny Florkowskiej, a dach znajduje się w centrum Krakowa. 

 

 

Posłuchaj

 

Paweł Bobek – fot. Marzena Kolarz

Kawki, gołębie, ale także mrówki. Kominiarze nie tylko czyszczą kominy z sadzy, ale także muszą być za pan brat ze zwierzętami. Takie m.in. ciekawostki zdradził Marzenie Florkowskiej mistrz kominiarski Tadeusz Kurpiel. 

 

Posłuchaj

 

Tadeusz Kurpiel  – fot. Marzena Kolarz

 

Pogoda ducha, śmiech i Tatry w tle – tak można podsumować spotkanie Marzeny Florkowskiej z kolejnym mistrzem kominiarskim. Był nim Zdzisław Trojan, a z nim syn i wnuk, czyli kominiarski klan.

 

Posłuchaj

 

Zdzisław Trojan – fot. Marzena Kolarz

 

"Czyje to dziecko? Nasze, kominiarskie!" Tak mistrz kominiarski Krzysztof Nowak wspomina moment, gdy razem poszedł zapisać córkę do przedszkola. O kominiarskich spotkaniach rozmawia z nim Marzena Florkowska. 

 

Posłuchaj

 

Krzysztof Nowaki – fot. Marzena Kolarz

 

Ludzie mieli zawsze do nich zaufanie, wpuszczając ich do własnych domów i mieszkań. O odpowiedzialności w pracy kominiarza z mistrzem kominiarskim Jerzym Nenko rozmawia Marzena Florkowska. 

 

Posłuchaj

 

Jerzy Nenko – fot. Marzena Kolarz

 

 

 

(Marzena Florkowska/ew)

100%
0%