|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wsparcie dla dzieci osadzonych rodziców

"To nie ich wina, ale ich kara"

Podtrzymywanie więzi rodzicielskich osadzonych i ich dzieci to wielki wysiłek. Dzięki realizowanym przez Stowarzyszenie "Probacja" projektom "Kontakt" i "Poczytaj mi" osadzeni rodzice mogą kontaktować się ze swoimi dziećmi w  nowy, przyjazny dla ich pociech, sposób. Są wspierani przez psychologów i kuratorów.

Dzieci osadzonych rodziców, nie popełniły przestępstw i nie powinny być traktowane jako osoby, które weszły w konflikt z prawem na skutek czynów popełnionych przez ich rodziców. Dlatego też warto pamiętać, że  wszystkie dzieci, bez stosowania jakiejkolwiek formy dyskryminacji oraz niezależnie od statusu prawnego ich rodziców, mają zapewnione wszystkie prawa wynikające z Konwencji Narodów Zjednoczonych o prawach dziecka, w tym prawo do ochrony ich najlepiej pojętego interesu, prawo do rozwoju, prawo do poszanowania ich poglądów oraz prawo do utrzymywania regularnych osobistych stosunków i bezpośrednich kontaktów z rodzicami. Konieczne jest zapewnienie ochrony dla przysługującego dzieciom prawa oraz potrzeby emocjonalnego i stałego kontaktu z ich osadzonymi rodzicami, rodzice mają obowiązek i prawo do wykonywania zadań związanych z rolą rodzica oraz do promowania pozytywnych przykładów dla swoich dzieci. Dzieci, rodzina, relacje pomiędzy rodzicem a dzieckiem oraz rola osadzonego rodzica w takiej relacji wymagają wsparcia przed, w trakcie i po zakończeniu okresu pozbawienia wolności. Kontakt z bliskimi wspiera resocjalizację i zapobiega recydywie.

31 maja 2019 r.  Małopolskie Stowarzyszenie Probacja  organizuje międzynarodową konferencję pod egidą Stowarzyszenia Children of Prisoners Europe (w skrócie COPE), europejskiej organizacji zajmującej się losem dzieci rozłączonych wyrokami izolacji penitencjarnej z rodzicami.
Członkowie COPE co roku spotykają się, aby omawiać bieżące problemy, nawiązywać międzynarodową współpracę i wspierać się nawzajem.

Gośćmi Ewy Szkurłat były: Agnieszka Szeliga-Żywioł i Ewelina Startek z Małopolskiego Stowarzyszenia "Probacja".

100%
0%