|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Spotkanie z Ryszardem Krynickim i Andrzejem Stasiukiem

Dziś program dedykowany Festiwalowi Czesława Miłosza w Krakowie i Festiwalowi Zygmunta Haupta w Gorlicach. Naszymi gośćmi będą; Ryszard Krynicki, Andrzej Stasiuk, syryjski poeta Saleh Diab oraz pisarz i tłumacz Tomasz Pindel, z którym rozmawiać będzie Barbara Gawryluk.

Posłuchaj Andrzeja Stasiuka

„Spotkanie innego rodzaju” (wydawnictwo a5) to tytuł nowego wyboru wierszy Hansa Magnusa Enzensbergera, (Encensbergera) najwybitniejszego - żyjącego poety- języka niemieckiego.

90-letni poeta i eseista, znawca matematyki , laureat wielu prestiżowych nagród, jest też autorem powieści, dramatów, słuchowisk radiowych i kilku książek dla dzieci . Wynalazł maszynę automatycznie komponującą wiersze. Jego twórczość tłumaczona jest na przeszło czterdzieści języków.

Autorem polskiego wyboru i przekładów jest Ryszard Krynicki, poeta i tłumacz, specjalizujący się w poezji niemieckojęzycznej . Przekładał m.in. wiersze Nelly Sachs i Paula Celana.

„Spotkanie innego rodzaju” to mój osobisty wybór -mówi Ryszard Krynicki.

 

Na Festiwalu Miłosza dziś spotkanie z syryjskim poetą, którego wiersza słuchaliśmy w radiowej bibliotece we wtorek.

Saleh Diab, urodzony w 1967 roku w okolicy Aleppo, mieszka we Francji. Poeta, dziennikarz piszący o literaturze, znawca współczesnej poezji arabskiej, której poświęcił m.in. swoją pracę doktorską i dwa eseje na temat poezji pisanej przez kobiety.

W Krakowie przedstawi swój nowy tomik "Odległy dzień", który ukazał się w tłumaczeniu Agaty Kozak, nakładem wydawnictwa Lokator.

"Piszę głównie o miłości"-mówi autor.

Znamy już termin i program 5 edycji Festiwalu im. Zygmunta Haupta .

Od 26 do 29 września w Gorlicach odbywać się będą spotkania autorskie, debaty, koncerty, filmy i spektakle. Zaplanowano ponad 20 wydarzeń.

Swój udział potwierdzili wybitni pisarze i literaturoznawcy z Polski i zagranicy- mówi dyrektor programowy Festiwalu Andrzej Stasiuk.

Do 5 lipca 2019 r. trwa kampania crowdfundingowa. Zbierane są fundusze od czytelników na organizację wydarzenia. Na wszystkich, którzy wesprą 5. Festiwal im. Zygmunta Haupta w Gorlicach czekają atrakcyjne nagrody. Szczegóły na stronie Festiwalu Haupta. www.festiwalhaupta.pl

 

Czym się zajmują tłumacze? Jaka jest rola przekładu? Jakie są rodzaje przekładu? O tym wszystkim w formie obrazkowej opowiada komiks "W głowie tłumaczy" do którego scenariusz napisał Tomasz Pindel, z którym rozmawia Barbara Gawryluk.

0%
0%