|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Międzynarodowe zespoły polskich muzyków

O wybitnej wokalistce Melanie Charles opowiada współpracujący z nią perkusista Mirosław Sitkowski.

posłuchaj

fot: Wojtek Machejus

Mirosław Sitkowski to uznany perkusista jazzowy, który rozpoczynał swoją karierę jeszcze w latach 80. w zespole Heavy Metal Sextet. Z zespołem zostałeatem festiwalu Jazz Juniors w Krakowie.
Później angażował się jako muzyk sesyjny między innymi w produkcjach Andrzeja i Jerzego Rybińskich, Piotra Schulza, formacji Set Off i Krzysztofa Pumy Piaseckiego. KOncertuje w Polsce oraz poza granicami naszego kraju.
Często występuje w międzynarodowych składach.

Melanie Charles – urodzona w Brooklynie, w rodzinie haitańsko-amerykańskiej, jest naprawdę rzadkością w świecie artystycznym. Melanie Jean-Baptiste Charles po mistrzowsku miesza wiele gatunków muzycznych, od soulu przez jazz po haitańską muzykę korzenną. Melanie ukończyła słynną LaGuardia High School of the Performing Arts w klasie fletu i New School for Jazz and Contemporary Music uzyskując dyplom wokalistki jazzowej. Melanie podróżuje po świecie i występuje jako lider i jako „wyróżniająca się piosenkarka” w najlepszych miejscach, takich jak Blue Note NY, Mediolanie, Japonii, Duc Des Lombards w Paryżu, LPR w Nowym Jorku i wielu innych. Wzięła udział w nagraniu dwóch albumów światowej sławy producenta i gitarzysty Nicoli Conte –  „Love and Revolution” i „Free Souls” obok takich sław jak Gregory Porter i Jose James. Haitański autor Ralph Boncy i Haitian Jazz Foundation opisują Melanie Charles w najnowszej książce „Grand Dames De La Musique Haitienne”. Melanie dzieli scenę z najlepszymi artystami Haiti, takimi jak James Germain, Belo, Buyu Ambroise, Emeline Michel i wiele innych. Artystka występuje również pod imieniem D’flower w ramach projektu o nazwie RAT HABITAT. Wydany w zeszłym roku debiutancki debiutancki EP „GUNS THAT SHOOT BUBBLEs” otrzymał entuzjastyczne recenzje Gilles Peterson, Okayplayer i Afropunk.

 

100%
0%