|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Krakowskie legendy i egzotyczne mapy.

Aleksandra i Daniel Mizielińscy

To jeden z największych sukcesów polskich twórców w ostatnich latach. Książka "Mapy" Aleksandry i Daniela Mizielińskich doczekała się wielu nagród, wyróżnień i wydań w kilkudziesięciu językach. Wydawnictwo Dwie Siostry na jubileusz swojego dziesięciolecia wydało limitowaną serię "Map" w pomarańczowych okładkach. W Alfabecie Aleksandra i Daniel Mizielińscy opowiedzą czym pomarańczowe mapy różnią się od niebieskich, a słuchacze programu mogą powalczyć o taki wyjątkowy egzemplarz zaglądając na tablicę Radia Kraków na facebooku.

Są takie książki dla dzieci, które od pierwszego wejrzenia podbijają serca i umysły dorosłych. Taka na pewno jest najnowsza książka Roksany Jędrzejewskij-Wróbel "Praktyczny Pan" (Bajka). Pewnie niejeden dorosły znajdzie tu siebie, bo to opowieść o bardzo zaplanowanym i zorganizowanym życiu pewnego pana. Szybko jednak okazuje się, że czegoś brakuje mu do szczęścia. To może się zmienić, sposób wydaje się dość prosty, a kluczowa rolę ma tu odegrać ... kot. Jak to się skończy? Trzeba przeczytać! I oglądać znakomite lustracje Adama Pękalskiego.

 

Anna Bukowska

W Alfabecie propozycja dla starszych czytelników, powieść brytyjskiego nagradzanego (m. in. Nagrodą H. CH. Andersena) Davida Almonda "O chłopcu, który pływał z piraniami" w przekładzie Katarzyny Androsiuk.(Zielona Sowa) To opowieść o zupełnie zwyczajnym chłopcu Stanie, którego życie nagle się zmienia i staje się kompletnie zwariowane. Niemałą rolę odgrywają tu ryby, nie tylko piranie!

Krzysztof Ridan i Paweł Śmiałek

W Alfabecie znajdzie się też miejsca dla krakowskich legend. Ale tym razem legendy opowiadane są w zupełnie współczesny sposób. Opowiedzą o tym Krzysztof Ridan i Paweł Śmiałęk, twórcy słuchowiska "Głowy wawelskie". Marcyś i Ewa w pierwszym dniu wiosny idą na wagary. Spędzają je na krakowskim rynku, aż w końcu trafiają do tajemniczego antykwariatu... W Alfabecie posłuchamy też  fragmentu słuchowiska, a dla słuchaczy programu mamy płyty. Mozna też posłuchać słuchowiska na stronie: legendykrakowskie.pl.

 

 

100%
0%