|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wyczyn i Blamaż: Górale pokazali klasę.

Powstanie w Kościelisku trasy do narciarstwa biegowego i zgoda górali na darmową dzierżawę terenów pod tę inwestycję, to zdaniem gości Radia Kraków, wyczyn tygodnia. Niechlubnym mianem blamażu tygodnia nasi goście określili rozkład jazdy pociągów na trasie Tarnów - Kraków, który uniemożliwia ludziom dojazdy do pracy do stolicy Małopolski na godzinę 8. 00.

europosłanka Joanna Denyszyn z SLD, senator Janusz Sepioł z PO, radny wojewódzki Grzegorz Biedroń z PiS, senator Maciej klima z SPWydarzenia mijającego tygodnia w Małopolsce komentowali: Joanna Senyszyn , posłanka do Parlamentu Europejskiego z SLD, Grzegorz Biedroń , przewodniczący PiS w Małopolskim Sejmiku, Janusz Sepioł , senator PO i Maciej Klima , senator SP.

Goście Radia Kraków przyznali, że rozkład pociągów kursujących rano z Tarnowa do Krakowa uniemożliwia ludziom dojeżdżanie do pracy na godzinę 8. 00.

- Kolejarze znów zapomnieli, że najważniejsze dla nich jest dobro pasażerów - przekonywała Joanna Senyszyn. Jej zdaniem pracownikom kolei odpowiedzialnym za przygotowywanie rozkładów jazdy zabrakło wyobraźni.

- Ten błąd jak najszybciej powinni naprawić - przekonywała. Janusz Sepioł zwracał uwagę, że utrudnienia na tej trasie wynikają z trwającego remontu trasy kolejowej. -To może brutalne, ale czasem trzeba zacisnąć zęby, żeby później jeździć wygodniej i dużo szybciej - przekonywał Sepioł. Zauważył jednak, że jeśli kłopoty ludzi dojeżdżających pociągami do pracy w Krakowie pociągami wynikają z błędu kolejarzy, to jest to jednoznacznie blamaż tygodnia. Maciej Klima zwrócił uwagę, że tego typu błędy należy szybko naprawiać.

-Jeśli kolejarze się pomylili, to czym prędzej powinni rozkład jazdy zmienić - przyznał Klima. Jego zdaniem kolejarze powinni reagować na głosy niezadowolonych pasażerów i korekty wdrażać jak najszybciej.

Wybierając blamaż tygodnia Grzegorz Biedroń zwrócił uwagę, że dla niego najgorszym wydarzeniem mijającego tygodnia była decyzja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych o likwidacji Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Siedziba Małopolsko-Śląskiego oddziału będzie się znajdować w Raciborzu. -Kilkaset osób może przez to stracić pracę - zauważył Biedroń. I dodał, że dla niego decyzja MSW jest zupełnie niezrozumiała.
- Być może kolejny raz górę wzięły względy polityczne, a nie merytoryczne i w szczególności ekonomiczne - stwierdził Biedroń.

Rozstrzygnięcie plebiscytu na blamaż i wyczyn tygodnia w poniedziałek po godzinie 8.30 w magazynie Co Niesie Dzień.


Marcin Kwaśny/JP

0%
0%