To pierwsza tego typu współpraca podjęta przez regionalne rozgłośnie Polskiego Radia – każda z 17 rozgłośni ma zarezerwowaną możliwość emisji drugiego cyfrowego kanału w ramach trzeciego multipleksu DAB+ Polskiego Radia. Na razie jednak tylko dwie rozgłośnie regionalne: Radio Wrocław i Radio Kraków posiadają koncesję na dodatkowy wyspecjalizowany kanał cyfrowy i go nadają. Radio Rzeszów nie posiada drugiego wyspecjalizowanego cyfrowego programu, dlatego też rozgłośnia zdecydowała, że do czasu jego uruchomienia, w Rzeszowie nadawać będzie OFF Radio Kraków.

Do tej pory OFF Radio Kraków swoim zasięgiem obejmowało Kraków i okolice, dzięki zawartemu dziś porozumieniu OFF Radia Kraków słuchać będzie można nie tylko w Krakowie i Rzeszowie. Wszyscy, którzy posiadają odbiorniki DAB+ w swoich samochodach, będą mogli słuchać OFF Radia Kraków na całej trasie  Kraków – Rzeszów.  Off Radio Kraków w Rzeszowie nadawać zacznie w środę 13 maja.

OFF Radio Kraków to drugi, obok głównego regionalnego programu kanał  Radia Kraków.  Nadaje  od 26 stycznia 2015 r. na multipleksie DAB + . OFF Radia Kraków słuchać można w doskonałej cyfrowej jakości  w radioodbiornikach DAB+ oraz  analogowo przez Internet na www.off.radiokrakow.pl i za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej Radia Kraków.

 

Anna Słońska