|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Zagrali na dachu tarnowskiej galerii handlowej, żeby pomóc chorym osobom

Zagrali na dachu tarnowskiej galerii handlowej, żeby pomóc chorym osobom. O godzinie 18 w Internecie zostanie zaprezentowany zapis koncertu "Wznieśmy się ponad wszystko". Kiedy Polska Fundacja Kultury i Rozwoju organizowała to wydarzenie, nie było jeszcze wiadomo, że rząd zezwoli na organizowanie wydarzeń do 150 osób. A chciano pomóc podopiecznym tarnowskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Posłuchaj, co mówi Joanna Łukasik

Fot. Paweł Topolski

- Pomyśleliśmy o ulokowaniu akcji charytatywnej na dachu, aby wznieść się ponad wszystko. Załoga Polskiej Fundacji Kultury i Rozwoju to przede wszystkim ludzie sceny. Jesteśmy muzykami, aktorami, więc nieobce są nam różne tego typu inicjatywy, stąd wielu naszych znajomych, przyjaciół, również wykonawców, odpowiedziało spontanicznie - mówi Joanna Łukasik.

Jak dodaje, podopieczni tarnowskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną sami pomagają innym potrzebującym. Przygotowali różne prace artystyczne w ramach warsztatów terapii zajęciowych np. na aukcję charytatywną na rzecz Agnieszki Pacochy - chorej na nowotwór tarnowianki, która wcześniej pomagała innym potrzebującym. - Odpowiedzieli na ten apel, przygotowali wiele pięknych prac, które później były. Można było je nabyć, by wesprzeć Agnieszkę. Pomagają, kiedy ktoś jest w potrzebie, w tym momencie oni są w potrzebie, więc my ruszamy im z pomocą.

Koncert z udziałem Renaty Przemyk oraz tarnowskich zespołów i artystów będzie można oglądać od godziny 18 na profilu Polskiej Fundacji Kultury i Rozwoju na Facebooku. Natomiast tarnowskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną można wesprzeć poprzez Internetową zbiórkę pieniędzy, do której odnośnik można znaleźć na Facebooku Fundacji Kultury i Rozwoju.

Joanna Łukasik podkreśla, że koncert na dachu był możliwy do zorganizowania dzięki pomocy Galerii Geminii, a także sponsorów.

W koncercie udział wzięli:
♥️ Renata Przemyk
♥️ Leliwa Jazz Band
♥️ Szpetni // Dawid Mik i Filip Kot
♥️ Kinga Kutrzuba
♥️ Magdalena Sowa
♥️ Alicja Rega
♥️ Joanna Łukasik
♥️ Paweł Łukasik
♥️ Artur Łukasik
♥️ Łukasz Skubisz
♥️ Rafał Rzeźnikiewicz

 

 

Bartek Maziarz/jgk


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

39%
61%