Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W Tarnowie powstały pierwsze społeczne Komitety Referendalne

  • Tarnów
  • date_range Wtorek, 2015.06.02 12:22 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:23 )
To odpowiedź na apel Pawła Kukiza o to by tworzyć komitety, które maja namawiać do udziału w referendum dotyczącym miedzy innymi sławnych już JOW-ów. Na czele jednego z Komitetów stanął kontrowersyjny radny Miejski Marek Ciesielczyk, który podczas wyborów kandydował na fotel radnego jako przedstawiciel Stowarzyszenia Oburzonych.

fot: Agnieszka Wrońska

Przedstawiciele Komitetów Referendalnych na razie odżegnują się od jesiennych wyborów. "Wszystkie spekulacje prasowe są śmieszne. Ja rozumiem, że media szukają sensacji. Na razie nie ma mowy o wyborach i kto będzie posłem. Po 6 wrzesnia, jak zapowiedział Paweł Kukiz, Komitety przekształcą się w komitety wyborcze. Wtedy będzie można mówic o listach i kandydatach" - mówi Marek Ciesielczyk.

Ciesielczyk pytany jednak przez naszą dziennikarkę o ewentualny strat w jesiennych wyborach nie zaprzeczył i przyznał, że bierze to pod uwagę.
W tworzenie Komitetów Referendalnych w okręgu tarnowskim zaangażowali się także inni samorządowcy znani w regionie tarnowskim: radny powiatowy Paweł Augustyn, były burmistrz Szczucina - Jan Sipior czy były wójt gminy Bochnia - Jerzy Lysy.  

 

 

(Agnieszka Wrońska/ko)

Źródło: Radio Kraków
Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię