Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Tarnów: 7 osób manifestowało przeciw nowelizacji ustawy o policji

  • Tarnów
  • date_range Sobota, 2016.01.16 14:55 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:28 )
Fiasko niezależnej tarnowskiej manifestacji przeciwko nowelizacji ustawy o policji. Przypomnijmy, zdaniem krytyków przyjęty w piątek przez sejm dokument pozwoli służbom na swobodną inwigilację obywateli m.in. w Internecie. Rząd przekonuje, że nad działaniami służb będą czuwały sądy.

fot: Bartek Maziarz

Na niezależną manifestację przeciwko takim zmianom na tarnowski rynek przyszło zaledwie ... 7 osób.

Jakub Styrkowiec wyjaśnia, że organizowanej przez niego manifestacji nie chciał wesprzeć tarnowski Komitet Obrony Demokracji.

Jak wyjaśnia Radiu Kraków Jacek Litwin koordynator KOD w Tarnowie, powiecie tarnowskim i dąbrowskim, "Organizatorzy dzisiejszego wydarzenia byli na spotkaniu tarnowskiego KOD-u w środę 13 stycznia. Była też koordynator KOD na Małopolskę, Elzbieta Pytlarz. KOD nigdy nie planował akcji w tym terminie, nasza odbędzie się 23 stycznia o 12.00 na Rynku w Tarnowie. Samo hasło publikowane na wydarzeniu na fb nie ma nic wspólnego z ideą KOD. Prosiliśmy, żeby przyłączyli się do akcji KOD, ale postanowili forsować swój pomysł".

 

Bartek Maziarz/bp

Źródło: Radio Kraków
Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię