|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Strażacy z Poręby Spytkowskiej zbierają pieniądze na pomoc ludziom i zwierzętom w Australii

Są strażakami i nie mogli bezczynnie patrzeć na to, co się dzieje w ogarniętej pożarami Australii. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębie Spytkowskiej koło Brzeska zorganizowali w internecie zbiórkę pieniędzy. Początkowo jej cel wydawał się nieralny - zebrać na pomoc ludziom i zwierzętom w Australii 500 tysięcy złotych. Po 5 dniach mają już ponad 370 tysięcy złotych, a pieniądze wpłaciło już prawie 10 tysięcy osób.

Posłuchaj materiału Bartłomieja Maziarza

fot: B. Maziarz

- Zaczęło się od tego, że kolega napisał do mnie, iż ma taki pomysł, żeby pomóc ludziom w Australii. W pierwszym momencie podeszłam do tego sceptycznie. Fajnie, róbcie, angażujcie się, ale ja musiałam przemyśleć temat. Potem pomyślałam, że oni zawsze są ze mną, pomagają, więc wzięłam się za to - mówi Barbara Kuczek, która pomaga strażakom w organizacji zbiórki.

Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębie Spytkowskiej, Krzysztof Rachwał opowiada, że impulsem były filmiki i wiadomości na portalach. "Jak zobaczyłem, co tam się dzieje, pomyślałem, że coś musimy zrobić. Nie wierzyłem, że będzie to na taką skalę. Jako strażacy dostrzegamy ich zmagania z pożarami. Jesteśmy gotowi nieść pomoc ludziom w każdej chwili. Wiemy jaki trud muszą oni w to włożyć. Widziałem zdjęcia trzech zmęczonych, wyczerpanych ludzi. Jeden strażak leżał i odpoczywał. Jestem pełen uznania" - dodaje.

Barbara Kuczek tłumaczy, że pierwszym krokiem po założeniu zbiórki było namówienie najbliższych, żeby wpłacili pierwsze kwoty. "Bez tego nie byłoby niczego. Dziękuję wszystkim najbliższym znajomym, który zareagowali i zaczęli wpłacać kwoty. Z pierwszej kwoty, z której się cieszyliśmy, to było 217 złotych. W tej chwili jest 347 tysięcy" - mówi.

Od momentu, w którym Bartek Maziarz odwiedził remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębie Spytkowskiej koło Brzeska, kolejne osoby wsparły internetową zbiórkę pieniędzy dla ogarniętej pożarami Australii. Teraz na koncie jest już 375 tysięcy złotych. Stan konta można na bieżąco sprawdzać (i wesprzeć) TUTAJ.

Strażacy ochotnicy z Poręby Spytkowskiej będą chcieli przekazać zebrane pieniądze swoim kolegom po fachu w Australii. W tym celu są w kontakcie z Komendą Główną Straży Pożarnej, a liczą też na pomoc służb dyplomatycznych. Część pieniędzy ze zbiórki chcą także przekazać sprawdzonej australijskiej organizacji pomagającej zwierzętom, które ucierpiały podczas ogromnych pożarów.

fot: B. Maziarz


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Bartłomiej Maziarz/ko)

50%
50%