|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej zostanie ponownie otwarte 1 lipca

Po dezynfekcji sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej 1 lipca zostanie ponownie otwarte dla wiernych. Ponad tydzień temu bazylika została zdezynfekowana po stwierdzeniu przypadków zakażenia wśród zakonników. Nabożeństwa będą odprawiane przez redemptorystów, którzy nigdy nie mieli koronawirusa.

Fot. Paweł Topolski

"Bazylika za zgodą i według zaleceń służb sanitarnych została ponad tydzień temu zdezynfekowana, ponownie zamknięta i oddzielona od klasztoru, gdzie nadal przebywają chorzy na koronawirusa" – oświadczył we wtorek rzecznik prasowy Prowincji Warszawskiej Redemptorystów o. Mariusz Mazurkiewicz w informacji udostępnionej PAP.

Zaznaczył, że 1 lipca - po czterech tygodniach od zamknięcia - sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej znów zostanie otwarte dla wiernych.

"Pierwszym nabożeństwem będzie nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza św. o godz. 18. W związku z tym przestaje obowiązywać w tej parafii dyspensa Biskupa Tarnowskiego od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane" - podał.

Poinformował, że obecnie wszystkie kościoły redemptorystów są czynne.

"Po dezynfekcji świątyń nabożeństwa zostały przywrócone w Braniewie, Bardzie, Lubaszowej, Tuchowie, Warszawie przy ul. Pieszej i Wrocławiu. Odprawiają je redemptoryści z miejscowych wspólnot, którzy po kilkukrotnych negatywnych wynikach badań i decyzji służb sanitarnych zostali zwolnieni z kwarantanny i – tak jak wszyscy inni negatywnie testowani lub wyleczeni w Polsce – wracają do normalnego życia i pracy" - oświadczył rzecznik prasowy Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

Dodał, że chorzy redemptoryści w Tuchowie, tak jak to zostało już zaznaczone, "przebywają na leczeniu w oddzielonym od otoczenia klasztorze, a nabożeństwa odprawiane będą przez redemptorystów, którzy nigdy nie mieli koronawirusa, mieszkają oddzielnie w innym miejscu i za zgodą służb sanitarnych mogą po 4 tygodniach wrócić do normalnej posługi".

W samym Tuchowie w związku ze stabilizacją sytuacji epidemicznej w gminie zostały podjęte decyzje o zmianie niektórych wcześniej przyjętych środków ostrożności, ale dalej na dzień 30 czerwca - zarażonych jest 90 osób (w tym 31 redemptorystów), a w kwarantannie w całej gminie pozostaje 101 osób. Zmarły trzy osoby: dwie pensjonariuszki miejscowego Domu Pogodnej Jesieni prowadzonego przez siostry józefitki i jeden redemptorysta, o. Jan Rzepiela" - poinformował o. Mazurkiewicz.

Oświadczył, że wśród redemptorystów polskich 40 współbraci ma Covid-19 i jest trzynastu ozdrowieńców - wszyscy pozostają w izolacji (chorzy oddzielnie od ozdrowieńców). Wielu spośród chorych oczekuje na powtórne negatywne testy, by móc po czasie wyznaczonym przez sanepid, powrócić do normalnej posługi.

 

(PAP/łk)

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

50%
50%