Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nie widać końca sporu o "Aglomerację Tarnowską"

  • Tarnów
  • date_range Sobota, 2021.05.08 13:59 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:44 )
Stowarzyszenie skupiające miasto Tarnów oraz okoliczne gminy miałoby się starać o duże unijne pieniądze w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Kością niezgody jest jednak wybór prezesa stowarzyszenia oraz dyrektora jego biura. Zdaniem Romana Ciepieli naturalnym szefem takiego gremium powinien być prezydent Tarnowa. Część samorządów chce jednak, żeby prezes był wybierany w głosowaniu. Dlatego wszystkie 17 gmin powiatu tarnowskiego, sam powiat oraz Dąbrowa Tarnowska podpisały się pod pomysłem powołania odrębnego stowarzyszenia, które także chce się ubiegać o pieniądze z ZIT.

Fot. Paweł Topolski

Starosta tarnowski Roman Łucarz podkreśla, że dostrzega wiodącą rolę Tarnowa w tworzeniu aglomeracji: "Jest liderem. Powinien mieć bardzo ważny głos. Ale też są inne gminy. Wiemy, że rozwój Tarnowa jest również postrzegany przez rozwój powiatu i odwrotnie. I to musi być wszystko w pewnej synergii, żebyśmy mogli dojść do porozumienia. Nie chcemy być np. postawieni pod ścianą w sprawie jakieś inwestycji, z którą byśmy się nie zgadzali".

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię