|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kto wygra wybory w Tarnowie? Sondaż

W pierwszej turze wyborów na prezydenta Tarnowa realną szansę na wygraną ma dwóch kandydatów: Roman Ciepiela (KO), na którego chce zagłosować w pierwszej turze 37% respondentów, i Kazimierz Koprowski, który może liczyć na poparcie blisko 35%. W II turze przewaga urzędującego prezydenta się powiększa. Sondaż dla Radia Kraków na próbie tysiąca osób opracował Instytut Badań Rynkowych i Społecznych.

Fot. Paweł Topolski

I tura:

Pozostali kandydaci raczej nie mają szans na wejście do 2. tury wyborów. Decydujące o kolejności mogą być jednak głosy ponad 16% niezdecydowanych respondentów.

II tura: 

 

 

Rada Miasta

 

 

W wyborach do Rady Miasta najwięcej przedstawicieli wprowadziłoby PiS (39%). Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie blisko 27% znalazłaby się na drugim miejscu, na trzecim zaś - komitet Tomasza Olszówki (prawie 12%).

 

Frekwencja

Udział w wyborach na Prezydenta Tarnowa i do Rady Miejskiej deklaruje łącznie niespełna 59% ankietowanych, przy czym zdecydowanie chce oddać swój głos prawie 45%. Do urn nie wybrałoby się 45%,  przym czym zdecydowanie twierdzi tak 1/4 pytanych.


Badanie zostało zrealizowane przez IBRIS 15-16 października wśród dorosłych mieszkańców Tarnowa metodą telefonicznych standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

 

 

 

RK/jgk

26%
74%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 249

Piękna wygrana

Poniedziałek, 22 października 2018, 08:26

Trzeba powitać Kopra kwiatami na lotnisku!

Odpowiedz

Tarnowska

Niedziela, 21 października 2018, 23:24

Więc ślepcy byli na wyborach? Kto wygrał? Złodzieje czy sprawiedliwi? Pozdrowienia od pracujących w niedzielę.

Odpowiedz

edek

Niedziela, 21 października 2018, 22:03

@moher

Nie kłam pisowski lizusie. Redsktorem Faktów i Mitów był Roman Kotliński, a z Piotrowskim był tylko wywiad i redakcyjny artykuł. Prawda o przekrętach Rydzyka i pisiorów pisana w FiM doprowadziła do tego że siedzi niewinny człowiek. Bęfziemy płacić za niewinne aresztowanie. podobnie jak za T. Komendę. To tylko kwrstia czasu!

Odpowiedz

Jshs

Niedziela, 21 października 2018, 21:57

Tak

Odpowiedz

Wolność

Niedziela, 21 października 2018, 21:56

Oni przed wyborami już mieli swoje stanowiska... Tylko podświadomie nam wpajaja kto może wygrać i ciemny lud głosuje bo twierdzi że inni nie mają szans, skoro im nie chcą dać! Lepiej nie będzie...

Odpowiedz

Magik

Piątek, 19 października 2018, 23:15

Jasnowidz twierdzi że Koprowski wygra w 1 turze...

Odpowiedz

:P

Piątek, 19 października 2018, 20:30

@Zorientowany

Nie wysilaj się. Piszesz od miesięcy brednie na temat Ciepieli i nikt w to nie wierzy. Szefernaker cię rozliczy, trollu, z twojej beznadziejnej pracy.

Odpowiedz

Zorientowany

Piątek, 19 października 2018, 20:26

Koprowski jak wygra to Tarnów dostanie dużo kasy z województwa i Warszawy.

Odpowiedz

Uczen

Piątek, 19 października 2018, 18:40

Ja słyszałem że ma być Ciesielczyk wiceprezydentem od edukacji bo jest mondry i ma doktory

Odpowiedz

Piotr

Piątek, 19 października 2018, 18:21

Ciepiela wynajal za stanowisko Ciesielczyka do brudnej kampani a sam umywa ręce jak Piłat.

Odpowiedz

Ucho prezesa

Piątek, 19 października 2018, 18:19

CIESIELCZYK już się podnieca bo ma być wiceprezydentem od służb u Ciepieli.

Odpowiedz

zaorane

Piątek, 19 października 2018, 14:12

Najnowszy oficjalny news z tarnowskiego magistratu: Roman Ciepiela zadecydował że zamiast przenoszenia stacji roweru miejskiego przy dworcu PKP lepsze będzie strzelanie z armaty dźwiękowej do ptaków na przydworcowych plantach, które stale zanieczyszczają zamontowane tam ostatnio, tuż przed wyborami, rowery miejskie. Będzie się z nas śmiała cała Polska.

Odpowiedz

Piątek, 19 października 2018, 14:01

Mdli mnie od przepychanek Ciepiela - Koprowski. To żaden wybór. Od kilku lat serwują same złośliwości. Zatracili się w tym. Kogoś innego wybierzmy.Litości!

Odpowiedz

$

Piątek, 19 października 2018, 12:47

@&

Wystarczy że nas pokarał analfabetami z totalnej opozycji.

Odpowiedz

&

Piątek, 19 października 2018, 12:41

Boże chroń Tarnów przed hipoktytami z PISu

Odpowiedz

Ciepiela ma mój głos

Piątek, 19 października 2018, 12:37

@CC

Ale przykłady, ale bzdety piszesz CC. Zobacz ile Ciepiela zrobił już jest już trakcie budowy. Pomimo braku dobrej woli ze strony pisowskich radnych udało się dużo zrobić. A tacy jak ty umieją tylko narzekać, a nigdy nic ważnego w życiu nie zrobili.

Odpowiedz

ciekawe

Piątek, 19 października 2018, 12:15

@Dokladny

A skąd p. Ciesielczyk ma pieniądze na takie nakłady i dystrybucję - to koszt ok. kilkanaście tysięcy zł miesięcznie? Sam radny w św. majątkowym składa że utrzymuje się głównie ze świadczenia wychowawczego i diety radnego. Kto go finansuje? To sprawa dla ABW...

Odpowiedz

Kukizman

Piątek, 19 października 2018, 11:47

Tragedia! CIESIELCZYK USUWA FILM W KTÓRYM OBNAŻA CIEPIELE! Szukajcie w necie co Ciesielczyk mówił o Ciepieli.

Odpowiedz

Nie klanom

Piątek, 19 października 2018, 10:40

@Maciek

Ciekawe czy pan doktor będzie kpił z tatuśka i synalka w radzie, tak samo jak kiedyś z chłopa i baby.

Odpowiedz

pis = prl bis

Piątek, 19 października 2018, 10:08

@urzędnik

Czyli gospodarka centralnie sterowana z polit. biura z Wa-wy, hmm, chyba to już przerabialiśmy? PIS wyraźnie czuje sentyment do tych lat..Albo pełna micha (ryżu) i morda w kubeł albo samorządność i goła d.

Odpowiedz