|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kolejne wizyty policjantów i strażaków na obozach harcerskich. Uczą dzieci zasad bezpieczeństwa

Po ubiegłorocznej tragedii podczas obozu harcerskiego na Pomorzu - w tym roku służby zwracają szczególną uwagę na obozy organizowanych w lasach. Strażacy i leśnicy jeszcze przed rozpoczęciem wypoczynku pomagają wybrać odpowiednie miejsce na rozbicie namiotów, a później razem z policją, sanepidem i kuratorium kontrolują obozy.

posłuchaj materiału Bartka Maziarza

fot: Bartek Maziarz

W poniedziałek byli w obozie harcerskim w Jamnej w powiecie tarnowskim. Przy okazji przeprowadzają też szkolenie jak zachować się w lesie m.in. podczas burzy, żeby zapobiec takiej tragedii jak w Suszku, gdzie pod powalonymi drzewami zginęły dwie harcerki, a ponad 30 osób zostało rannych.

- Teraz służby robią wszystko żeby nie doszło do podobnej tragedii - przyznaje Maciej Tryburcy organizator obozu harcerek spod Warszawy w Jamnej. Policjanci i strażacy przypominają, że podczas burzy należy zachować szczególną ostrożność, najlepiej opuścić las, a jeśli musimy w nim pozostać, to szukajmy jak najmłodszych, niewielkich drzew, które wywracając się nie zrobią krzywdy. Najlepiej skryć się w wąwozie lub jamie. Jeśli pozostajemy na otwartej przestrzeni, to należy przykucnąć i tak burzę przeczekać. Warto też przyglądać się... włosom - jeśli się jeżą, to oznacza, że za chwilę wystąpi wyładowanie atmosferyczne

Dzieci są świadome niebezpieczeństwa i - chociaż większość z nich wie jak się w czasie burzy zachować - to z chęcią słuchają rad jeszcze raz, żeby sobie wszystkie zasady uporządkować.

Strażacy wypożyczają organizatorom obozów w lasach sprzęt do łączności, bo podczas ubiegłorocznej tragedii w Suszku na Pomorzu był problem z kontaktem z poszkodowanymi. 

Policjanci dbają o bezpieczeństwo wypoczywających na obozach harcerskich

 

Bartek Maziarz/bp

67%
33%