|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kazimierz Koprowski już oficjalnie nie jest tarnowskim radnym

Zmiany w tarnowskiej Radzie Miasta. Komisarz wyborczy w piątek wygasił mandat Kazimierza Koprowskiego z PiSu. Koprowski pisemnie zrzekł się mandatu po tym jak został wybrany prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. O tym, że podobna zmiana będzie tylko kwestią czasu, spekulowano już od dawna.

fot. arch. RK

Doświadczony samorządowiec Kazimierz Koprowski wyświadczył sporą przysługę swojej partii. Po tym jak z kandydowania na prezydenta Tarnowa z powodów zdrowotnych zrezygnował Janusz Gładysz, PiS był w kłopocie. Namawiany do startu w wyborach Koprowski zgodził się go zastąpić i wziął bezpłatny urlop w Ministerstwie Edukacji Narodowej. W MEN podjął prace przed rokiem jako dyrektor jednego z departamentów, też zresztą rezygnując wtedy z mandatu tarnowskiego radnego.

Po przegranych wyborach na prezydenta Tarnowa został miejskim radnym, ale nie zgłosił się do pracy w żadnej z komisji. Przed świętami wyjaśniło się dlaczego. Kazimierz Koprowski został mianowany przez zarząd województwa małopolskiego prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochronny Środowiska i Gospodarki Wodnej i od 1 stycznia rozpocznie pracę w Krakowie. Zrezygnował z mandatu tarnowskiego radnego bo -  jak tłumaczył Gazecie Krakowskiej -  miałby konflikt interesów podejmując np. decyzję ws. wniosków o dofinansowanie dla Tarnowa. Z ustawy prawo ochrony środowiska wynika jednak też, że nie można łączyć funkcji członka zarządu wojewódzkiego funduszu z mandatem radnego.  

Kazimierza Koprowskiego w tarnowskiej radzie miasta zastąpi Adam Sajdak. Co ciekawe, Sajdak zastąpił Koprowskiego w radzie także przed rokiem. Kiedy Kazimierz Koprowski został wicedyrekorem jednego z departamentów w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Bartek Maziarz/bp 

10%
90%