"Na pewno będzie duży nacisk w związku z tym, że wchodzimy w olbrzymi proces transformacji energetycznej. Na pewno tych środków będzie dużo. W związku z tym w oparciu o takie porozumienie jest wiadomą rzeczą, że Grupa Azoty stawia się w roli nie ubiegającego się o środki, tylko w roli partnera do realizowania zadań wspólnie z województwem" - ocenia Kozłowski

Z kolei prezes Grupy Azoty Tomasz Hinc podkreśla, że przez ostatnie 25 lat spółka ograniczyła o ponad 90 procent emisję dwutlenku węgla i tlenków siarki oraz o 1/4 tlenki azotu i na tym nie poprzestaje. 

"W 2021 Grupa Azoty realizuje bardzo ambitne programy dotyczące również ekologii, produkcji energii elektrycznej z turbin parowych. To są dalsze inwestycje redukcji tlenków siarki. Te działania mają na celu funkcjonowanie w warunkach przyjaznych dla naszych mieszkańców" - mówi Hinc.

Grupa Azoty na projekty na rzecz poprawy jakości powietrza i efektywności energetycznej w 2021 roku w tarnowskich zakładach ma wydać ponad 90 milionów złotych. 

 

Bartłomiej Maziarz/łk

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.