Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Awantura o dojazd do miejsca, które miało dać setki miejsc pracy koło Brzeska

  • Tarnów
  • date_range Poniedziałek, 2015.10.19 13:43 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:26 )
Połączenie planowanej Strefy Aktywności Gospodarczej w Buczu z autostradą i województwem świętokrzyskim miała zapewnić obwodnica miejscowości Rudy-Rysie. Ale jak już informowaliśmy w Radiu Kraków, województwo małopolskie wycofało się z planów budowy tego obejścia. Do połączenia niedawno otwartego północnego zjazdu z autostrady w Brzesku z planowaną strefą w Buczu brakuje zaledwie 500 metrów. Problemem zaskoczony jest wicemarszałek Stanisław Sorys, który otwarcie krytykuje postawę władz Brzeska oraz radnych w tej sprawie.

Rondo na końcu północnego zjazdu z autostrady w Brzesku. 500 metrów dalej planowana strefa. fot. B. Maziarz

Stanisław Sorys przekonuje, że o problemie brakującego odcinka do planowanej strefy w Buczu dowiedział się podczas otwarcia północnego zjazdu z autostrady w Brzesku w czwartek 15 października. Wicemarszałek uważa, że ten sposób załatwiania spraw, na ulicy, jest niepoważny. "Na litość boską, Panowie, gdzie byliście do tej pory. Przez lata nikt nie chciał ze mną na ten temat porozmawiać. I do tej pory nie było problemu. Problem powstał w momencie otwarcia zjazdu. Przestańcie być śmieszni. Weźcie się do pracy". - kończy Sorys.

Problem pojawił się niedawno, kiedy władze małopolski uznały, że nie wybudują wcześniej planowanej obwodnicy miejscowości Rudy-Rysie. To obejście miło spiąć nową drogę wojewódzką z Brzeska do Koszyc w jedną całość, ale też zapewnić dogodny dojazd do planowej strefy w Buczu.

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię