|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Nowy Sącz odda udziały w miejskiej spółce w zamian za finansowanie budowy stadionu Sandecji

Nowy Sącz liczy na wsparcie Narodowego Funduszu Rozwoju przy budowie nowego stadionu Sandecji. Jak dowiedziało się Radio Kraków trwają przygotowania do operacji, w której miasto odda funduszowi część udziałów w jednej z miejskich spółek w zamian za około 30 mln zł. Na razie nie wiadomo, jaka to będzie spółka.

Posłuchaj rozmowy z prezydentem Nowego Sącza, Ryszardem Nowakiem

Fot. Damian Radziak

- Muszę potwierdzić, że pracujemy nad tym od dłuższego czasu i że jeszcze w tym miesiącu powinno zostać to sfinalizowane – mówi prezydent Ryszard Nowak - Oddanie części udziałów np. miejskich wodociągów czy MPEC-u właśnie Narodowemu Funduszowi Rozwoju było warunkiem koniecznym, który postawiłem. Jest to pewnego rodzaju sposób na wspieranie samorządu, to nowy produkt oparty też o Bank Gospodarki Krajowej, czyli chodzi o polski kapitał. To sposób na wspieranie samorządów, gdy wyczerpią się inne rozwiązania. Z naszego punktu wiedzenia to pieniądze tanie i bezpieczne, jeśli chodzi o właściciela.

Jednak Narodowy Fundusz Rozwoju postawił warunek, żeby został rozpisany przetarg dla zachowania przejrzystości tej transakcji. W przetargu mogą wziąć udział inni chętni. Jednak prezydent Nowak nie wyobraża sobie innej opcji, niż przejęcie udziałów przez PFR. - Nie chcę, aby udziały naszych firm trafiły do obcego kapitału – mówi prezydent – Jestem jednak przekonany, że oferta tego funduszu będzie najbardziej atrakcyjna. Jeśli inne oferty ją przebiją, będę zaskoczony. I powtarzam, że nie jestem zainteresowany, żeby udziały naszych firm przeszły w obce ręce. Chodzi np. o miejskie wodociągi czy MPEC.

- Udziały mają trafić do funduszu tylko na pewien czas, a potem, po okresie ok. 30 lat, zostaną przez miasto odkupione – mówi prezydent Nowak - To bardzo atrakcyjna finansowo propozycja z opcją, że firma sama się wykupi, ale w razie potrzeby miasto będzie w tym partycypowało.

Roczne utrzymanie stadionu to koszt ok. 1 mln 200 tys. zł. Bilety z meczów tego nie pokryją. Jak utrzymać stadion? - Stadion będzie miał charakter nie tylko piłkarski – odpowiada prezydent – To będzie miejsce na różne inne imprezy, jak duże koncerty. Może też służyć jako baza komercyjna. Te koszty są szacunkowe. Rzeczywistość pokażę, jak będzie naprawdę. Jestem jednak przekonany, że stadion na siebie zarobi. A przynajmniej, że miasto nie będzie do niego dokładać. Na stadionie będzie można urządzać duże komercyjne imprezy, których nie da się zrobić na rynku czy w Parku Strzeleckim. Na to jest zapotrzebowanie.

Przypomnijmy, budżet budowy nowego stadionu szacowany jest dziś na ok. 50 mln zł. 

 

 

 

(Sławomir Wrona/ew/wm)

100%
0%