|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Budżet obywatelski w Nowym Sączu: dwóch radnych się skłóciło i żaden nie skorzysta?

Ciąg dalszy sporu o dwa projekty z budżetu obywatelskiego Nowego Sącza. Oba złożone przez radnych miasta z opozycyjnych klubów, którzy chcieli wybudować dwie różne inwestycje na tej samej działce. Oba projekty, właśnie z tego powodu zostały odrzucone. Radni się odwołali, ale komisja weryfikacyjna odrzuciła ich wnioski. Również próba szukania porozumienia zakończyła się fiaskiem

Posłuchaj materiału Bartosza Niemca

Fot. Damian Radziak

Radny Michał Kądziołka, a zarazem przewodniczący zarządu osiedla Dąbrówka nie składa broni i złożył już odwołanie do wojewody na decyzję komisji. Jego zdaniem, władze miasta chcą bezpodstawnie pozbawiać osiedle szansy na inwestycję wartą blisko 100 tysięcy złotych.  

"Będziemy chcieli jeszcze wystąpić do Regionalnej Izby Obrachunkowej z prośbą o kontrolę całej procedury Budżetu Obywatelskiego i pracy zespołu. Uważam, że zostaliśmy skrzywdzeni. Według nas jest ona niezgodna z prawem. Rozważamy również złożenie skargi do Najwyższej Izby Kontroli" - mówi Kądziołka. 

Natomiast radny Jakub Prokopowicz zdecydował, że nie będzie podejmował kolejnych działań. "Linia odwoławcza została całkowicie wykorzystana. Jestem osobą odpowiedzialną i w odróżnieniu od radnego Kądziołki nie będę składał odwołania. Nie chcę, mówiąc kolokwialnie, wysadzić całej idei Budżetu w powietrze. Jest mi przykro, że przez działania radnego Kądziołki oba projekty zostały odrzucone" - odpowiada Prokopowicz.

Przypomnijmy, na osiedlu Dąbrówka Jakub Prokopowicz z Koalicji Nowosądeckiej proponował budowę pola minigolfa, a Michał Kądziołka z Prawa i Sprawiedliwości - sceny plenerowej. Niestety pod oba zadania radni wskazali tę samą działkę. Radny Kądziołka uważa, że kolega z opozycyjnego klubu zrobił to celowo, by storpedować kolejny etap rozwoju centrum osiedla. Wniosek poparła radna PiS Teresa Cabała, a także 150 mieszkańców osiedla Dąbrówka. Natomiast radny Prokopowicz zapewnia, że złożył wniosek w imieniu trzech mieszkańców osiedla, którzy poprosili go o pomoc. Pod wnioskiem podpisała się jednak tylko jego żona.

 

Czytaj także: Czy budżet obywatelski Nowego Sącza wciąż jest obywatelski?

 

 

(Bartosz Niemiec/ew)


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

75%
25%