|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Budowa trzeciego mostu na Dunajcu jest zagrożona – alarmuje prezydent Nowego Sącza

Budowa trzeciego mostu na Dunajcu jest zagrożona – alarmuje prezydent Nowego Sącza. Przebieg nowej drogi i przeprawy został już wybrany. Powstaje też koncepcja, a na budowę Urząd Marszałkowski zarezerwował część pieniędzy w budżecie województwa. Również rząd zapewnił, że dołoży się do inwestycji. Tymczasem, jak twierdzi prezydent Ludomir Handzel, jeden z największych sądeckich przedsiębiorców torpeduje całe przedsięwzięcie i może wstrzymać jego realizację na długie lata. Jego zdaniem firma popiera inny przebieg trasy, by zapewnić sobie m.in. jak najlepszy dojazd do swoich działek.

Posłuchaj co mówi prezydent Nowego Sącza, Ludomir Handzel

fot: Paweł Topolski

- Mam wrażenie, że ten przedsiębiorca myśli jedynie o przyszłości swojej firmy. Wykorzystuje do tego presję wywieraną na pracownikach i innych sądeckich przedsiębiorcach. Na pewno rozwój przedsiębiorstwa jest ważny, ale on musi o to sam się martwić. Nie może zaprzęgać do tego publicznych pieniędzy. Nie może blokować inwestycji, które mają służyć mieszkańcom całego regionu - mówi prezydent Ludomir Handzel.

Ludomir Handzel twierdzi, że firma wykorzystuje założoną przez siebie fundację Pomyśl o przyszłość, by wprowadzić opinię publiczną w błąd. Dodaje również, że ma listę podpisów ponad tysiąca mieszkańców osiedla Wólki, którzy sprzeciwiają się innemu rozwiązaniu niż projektowanemu przez Wojewódzki Zarząd Dróg.

Właściciele przedsiębiorstwa odpierają jednak wszystkie zarzuty władz Nowego Sącza. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, popierają inne rozwiązanie komunikacyjne ponieważ uważają, że forsowany przez miasto wariant przebiegu nowej drogi i przeprawy doprowadzi do wstrzymania w przyszłości budowy łącznicy kolejowej oraz uszczuplenia terenów przemysłowych o 10 hektarów.

"Nie jest prawdą, że popieramy inne rozwiązanie niż miasto, by zapewnić sobie dojazd do naszych działek. Nie mamy problemu z komunikacją, bo rozwiązaliśmy go kilka lat temu, budując tunel pod linią kolejową, który otworzył nam drogi dojazdowe do nowych hal i terenów inwestycyjnych. Żaden z przebiegów drogi - czy ten zaproponowany przez prezydenta, czy przez nas nie stoi w sprzeczności z drogą dojazdową"  – wyjaśnia Janusz Komurkiewicz, członek zarządu firmy Fakro.

Władze przedsiębiorstwa dodają również, że proponowany przez miasto wariant nie rozwiąże problemów komunikacyjnych na ulicy Węgierskiej, jednej z najbardziej zatłoczonych w Małopolsce. Swoje argumenty przedstawiciele firmy chcieli kilkakrotnie przedstawić prezydentowi, ale jak twierdzą, prezydent odmawiał udziału w spotkaniach. O propozycji popieranej przez firmę więcej można przeczytać na stronie dlanowegosacz.pl


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Bartosz Niemiec/ko)

43%
57%