|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Sprawa znęcania się dwóch kobiet nad dziećmi w prywatnym żłobku w Oświęcimiu trafiła do sądu

Dwie kobiety odpowiedzą przed sądem za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad dziećmi w prywatnym żłobku w Oświęcimiu, o co oskarżyła je tamtejsza prokuratura rejonowa – dowiedziała się w środę PAP od śledczych. Grozi im do 8 lat więzienia.

Fot. Pixabay

Zastępca prokuratora rejonowego prok. Mariusz Słomka powiedział w środę PAP, że akt oskarżenia został skierowany do sądu rejonowego w Oświęcimiu.

Sprawę w styczniu br. ujawnił lokalny portal informacyjny faktyoswiecim.pl. Podał, powołując się na rodziców, że dwie pracownice żłobka miały się znęcać nad dziećmi. Maluchy miały być szarpane i zamykane w komórce. Rodzice kilkorga dzieci zdobyły własne dowody, m.in. zapis wideo, i złożyły zawiadomienie na policji.

Jedna z matek relacjonowała, że dzieci "były szarpane, zamykane w komórce”, lżone. Jedno z nich ma wyszczerbione dwa zęby. Na filmie, który rodzice przekazali śledczym, widać m.in. karmione dziecko. Kobieta odchyla jego twarz do tyłu i wciska jedzenie. Dziecko się dławiło.

Kobiety usłyszały zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad dziećmi w styczniu br. Jedna z nich wykonywała w placówce czynności kierownicze. Obie sprawowały zarazem opiekę nad dziećmi. Za przestępstwo, które zostało im zarzucone, grozi do 8 lat więzienia.

Prokuratura zastosowała wobec obu kobiet środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi dziećmi, jak i ich rodzicami. Nie mogły wykonywać pracy związanej z opieką nad małoletnimi. Kobiety m.in. nie mogły opuszczać Polski.

Właściciele prywatnego żłobka Fair Play – po przedstawieniu zarzutów kobietom - wyrazili ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji. Obie panie zostały dyscyplinarnie zwolnione, a żłobek został zamknięty.

 

PAP/jgk


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

0%
100%