|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Oświęcim szykuje poważne zmiany w sieci miejskich szkół

Jeszcze w tym miesiącu oświęcimscy radni zajmą się projektem uchwały w tej sprawie. Chodzi i zmianę nazw placówek i wytyczenie nowych obwodów szkolnych. Zlikwidowana ma zostać również Szkoła Podstawowa nr 3 imienia Klementyny Tańskiej-Hoffmanowej w Starym Mieście. Uczniowie od września mają zostać przeniesieni do innych szkół. Sam budynek szkoły nie będzie jednak pusty. Po remoncie miasto chce w nim utworzyć przedszkole i żłobek.

Fot. UM Oświęcim

Oświęcim szykuje się do likwidacji Szkoły Podstawowej nr 3 imienia Klementyny Tańskiej-Hoffmanowej. Jeszcze w tym miesiącu projekt uchwały w tej sprawie trafi na sesję. Jeżeli radni będą za i na likwidację zgodzi się Małopolska Kurator Oświaty, podstawówka przestanie działać od września. Na razie zdecydowanie na "NIE" są rodzice uczniów ze szkoły.

Jak władze Oświęcimia tłumaczą plan zamknięcia "Trójki"? "To efekt reformy oświaty" - tłumaczy magistrat. Od września znacznie zmniejszy się liczba uczniów w szkołach podstawowych. W skali całego Oświęcimia to ponad 300 uczniów. W "Trójce", która przeznaczona jest do likwidacji, od września uczniów będzie 23, bo naukę kończy ostatni rocznik gimnazjum.

Krzysztof Kania, zastępca prezydenta Oświęcimia wyjaśnia, że trudno wyobrazić sobie naukę w 10-osobowych klasach, w szkole z niewielką świetlicą, bez kuchni i możliwości organizowania zajęć dodatkowych. Stąd propozycja, by uczniów od 1 września przenieść do Szkoły Podstawowej nr 1. Razem z nimi do nowej placówki mają przejść też wychowawcy klas. Pozostali nauczyciele i pracownicy "Trójki" mają znaleźć prace w innych szkołach na terenie Oświęcimia.

Po likwidacji szkoły miasto planuje wyremontować budynek i utworzyć w nim przedszkole i żłobek.

 

 

 

 

(Marek Mędela/ko)

25%
75%