Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zasadzili las, by zabić krakowski smog. ZDJĘCIA

  • Kraków
  • date_range Niedziela, 2013.04.14 11:16 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 04:01 )
Małopolanie wzięli sprawy w swoje ręce i wygrali pierwszą bitwę z krakowskim smogiem. Ponad tysiąc osób sadziło w sobotę drzewa w okolicach Lanckorony. Dęby i jodły mają oczyszczać małopolskie powietrze ze szkodliwych pyłów.

Fot. T. Baluś

W Lanckoronie zasadzili las/ fot. T. Baluś


Mieszkańcy Małopolski licznie odpowiedzieli na zaproszenie organizatorów i całymi rodzinami przybyli do Lanckorony i wspólnie zasadzili nowy las. Przez całą sobotę wspólnie pracowało około tysiąca osób.

Akcja miała na celu poprawę jakości powietrza w Krakowie i całej okolicy. Inicjatywa sadzenia drzew jest jedną z pierwszych z serii wydarzeń ekologicznych, którą zapoczątkowali rzemieślnicy z Kalwarii Zebrzydowskiej i okolic, zrzeszeni w kalwaryjskim Cechu Rzemiosł Różnych.


Wielkie sadzenie to też edukowanie najmłodszych i najbardziej może cieszyć, że wzięły w niej udział całe rodziny z dziećmi, najmłodszy uczestnik miał 6 miesięcy.

Swoje drzewka posadzili też uczniowie okolicznych szkół, przedstawiciele z OHP, solidną grupę stanowili pracownicy IBM , którzy nie tylko posadzili setki drzew, ale też przywieźli prezenty niespodzianki.

Przy ognisku panowała piknikowa rodzinna atmosfera, każdy z uczestników mógł skosztować kiełbaski, która wczesnej sobie smażył.

Głównym organizatorem akcji „Zabij smoga nad Krakowem” był Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Kalwarii Zebrzydowskiej, NaszaKalwaria.pl która wspierała tę akcję oraz Obywatelska Organizacja Strażnicza, a teren i sadzonki przekazało Nadleśnictwo Andrychów.

( www.naszakalwaria.pl )

Tematy:
Źródło: Radio Kraków
Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię