Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W Krakowie wybrzmiał hymn wcześniaka

  • Kraków
  • date_range Sobota, 2014.11.15 14:16 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:46 )
Są mniejsze od swoich rówieśników i często zmagają się z chorobami. Ale bardzo szybko nadrabiają zaległości, a siłę i determinację mają niemal we krwi. W Krakowie swoje święto obchodzą... wcześniaki, czyli dzieci i dorośli urodzeni przed 37-mym tygodniem ciąży. W Operze Krakowskiej zorganizowano specjalne spotkanie, w którym wzięły udział rodziny z całej Małopolski. To okazja do wspólnej zabawy, wymiany doświadczeń i pokazania, że dzieci przedwcześnie urodzone wcale nie muszą być gorsze od innych. Wśród uczestniczek były między innymi trojaczki: Zuza, Antosia i Lena, które wraz z rodzicami przyjechały z Nowego Sącza...

fot. organizator krakowskiego Dnia Wcześniaka, Marta Filipowska

W Polsce lekarze są w stanie uratować dziecko urodzone nawet w 25-tym tygodniu ciąży, czyli w szóstym miesiącu. Taki wcześniak boryka się jednak z różnymi problemami, na przykład powaznymi wadami wzroku, a nawet padaczką.Wcześniaki nieraz przez całe życie musza być pod stałą kontrola lekarzy specjalistów.

Spotkanie, na którym był nasz reporter, zorganizowano z okazji Światowego Dnia Wcześniaka, który obchodzony jest 17-tego listopada.
Z tej okazji w Operze Krakowskiej wybrzmiał Hymn Wcześniaka a podczas obchodów powstał także łańcuch z niemowlęcych skarpetek.

/Maciej Skowronek, Wacha/

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię