|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Torowisko do Bronowic czeka generalny remont. Niebawem otwarcie przetargu

Na ten remont od lat czekają mieszkańcy Bronowic, narażeni na awarie pasażerowie krakowskiego MPK, a także motorniczowie tramwajów, którzy narzekają na fatalny stan torowiska. Już za tydzień, 27 marca krakowski Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu otworzy przetarg na kompleksowy remont ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej. Przebudowane będzie nie tylko torowisko. Na jezdnię trafi nowy asfalt, będzie też coś dla rowerzystów.

Posłuchaj materiału Jakuba Kusego

Fot. EW

"To bardzo ważny odcinek ze względu na podróże tramwajami. Mieszkańcy Bronowic i Bronowic Małych najwygodniej i najszybciej do centrum miasta dostaną się tramwajem, nie ma tam równolegle poprowadzonej linii autobusowej. W przypadku awarii staramy się uruchamiać zastępczą komunikację autobusową, ale ta w żaden sposób nie zapewni ciągu komunikacyjnego tramwajowego" - przekonuje Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK w Krakowie.

Torowisko zostanie wymienione, pojawią się też przystanki wiedeńskie. "Nowe przystanki wiedeńskie powstaną pod Biprostalem, przy placu Inwalidów, na ul. Urzędniczej. Z kolei przystanek przy klubie sportowym Wawel zostanie przeniesiony na ul. Podchorążych - to jego historyczna lokalizacja, o którą upominali się radni i mieszkańcy" - wyjaśnia Magdalena Wasiak z ZIKiT-u. A jak dodaje Michał Pyclik z ZIKiTu, nowo zamontowane szyny będą mniej podatne na pęknięcia, a specjalne maty zminimalizują drgania, które powodują przejeżdżające tramwaje.

Remont stworzy okazję do odnowienia torowiska także na ul. Karmelickiej. "I tak tramwaje nie będą tam jeździły. To najlepszy moment, by to zrobić, chcemy znaleźć na to środki" - podkreśla Michał Pyclik.

Przedstawiciele ZIKiT-u zapewniają, że tramwaje wrócą na swoje trasy po dziesięciu miesiącach, jednak utrudnienia dla kierowców i pieszych mogą potrwać dwa miesiące dłużej.

 

 

(Jakub Kusy/ew)

86%
14%