|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Początek roku szkolnego w Krakowie. Powtórzy się coroczny korkowy scenariusz?

To już ostatnie dni wakacji i ostatnie dni wakacyjnych rozkładów jazdy w komunikacji miejskiej. Kraków już jest gotowy do zmian. Dobre wiadomości są takie, że od września tramwajów i autobusów będzie więcej. Złe wiadomości są takie, że trzeba spodziewać się większej liczby samochodów na ulicach, a co za tym idzie - korków.

Fot. M. Lasyk

"W ZIKiT nie mamy wakacji. To dla nas okres równie natężonej pracy, bo mamy czas remontów. Teraz stopniowo zwiększamy też częstotliwość kursowania komunikacji miejskiej. Do szkół wracają uczniowie, ale pamiętajmy, że choć rok akademicki rozpoczyna się w październiku, to studenci przyjeżdżają do Krakowa o wiele wcześniej" - wyjaśnia Michał Pyclik z ZIKiT.

Nowy rozkład jazdy wejdzie w życie 3... a nie 1 września. Do 2 września bowiem trwać będą prace remontowe na al. Pokoju. "Zakładamy, że większość wakacyjnych prac remontowych w Krakowie skończy się w końcówce sierpnia. M.in. prace na Alejach Trzech Wieszczów, rondzie Młyńskim i oczywiście na al. Pokoju. To trzy bardzo ważne miejsca komunikacyjne na mapie Krakowa. Z największych zaplanowanych prac, które rozpoczną się we wrześniu, ale po tym początkowym gorącym okresie - to remont w Nowej Hucie - al. Jana Pawła II od placu Centralnego aż do ul. Bulwarowej" - mówi rzecznik ZIKiT.

Początek września zawsze kojarzy się ze wzmożonych ruchem na krakowskich ulicach. Kierowcy w Krakowie za korki w mieście obwiniali zwykle właśnie... ZIKiT. "W wakacje ubywa i kierowców, i pasażerów w komunikacji. Wtedy pojawiają się głosy, że to nieprawda, że w komunikacji robi się puściej. Ale tak naprawdę wszystko weryfikuje początek września. Robimy, co możemy. Chcemy zakończyć remonty oraz wzmocnić obsadę w centrum sterowania ruchem, by móc sprawniej reagować na wszelkie zdarzenia" - proponuje Michał Pyclik. 

Przypomnijmy, że jednostka odpowiedzialna w Krakowie za transport i komunikację będzie gruntownie zreformowana. Od przyszłego roku zamiast jednej dużej - będą trzy mniejsze instytucje. Jedna odpowiedzialna za remonty i utrzymanie ulic, druga za organizację transportu zbiorowego i trzecia - za organizację ruchu. 

 

 

(Maciej Skowronek/ew)

0%
100%