Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Łukasz Gibała chce stworzyć park pomiędzy ulicą Grzegórzecką a Kopernika

  • Kraków
  • date_range Wtorek, 2018.07.24 14:12 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:40 )
Kolejny punkt swojego programu wyborczego przedstawił kandydat na prezydenta Krakowa - Łukasz Gibała. Uważa, ze miasto powinno odkupić od Uniwersytetu Jagiellońskiego działki w centrum miasta - to znaczy teren pomiędzy ulicą Grzegórzecką a Kopernika. Obecnie w rozsianych budynkach znajdują się tam poszczególne oddziały Szpitala Uniwersyteckiego. Zostaną przeniesione do nowo budowanego szpitala w krakowskim Prokocimiu. "Na terenie szpitala już teraz jest dużo zieleni, więc powinien tam powstać park" - mówi Gibała.

Fot. materiały prasowe

Uczelnia na razie bezskutecznie szuka kupca na te tereny. Łukasz Gibała obawia się, że ostatecznie działki zostaną sprzedane deweloperom i zabudowane. Szczególnie, że plan zagospodarowania przestrzennego dla tych terenów powstanie najwcześniej za półtora roku.

"Nie ma ryzyka, że teren Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie dostanie się w ręce deweloperów" - mówi Dariusz Nowak z Urzędu Miasta Krakowa. "Miasto również nie chciałoby, żeby te tereny zostały zabudowane" - mówi Nowak.

Na prace budowlane potrzebna jest tam zgoda konserwatora zabytków. Uniwersytet Jagielloński chce za te tereny 400 milionów złotych. Przerobienie ich na park kosztowałoby szacunkowo kolejnych 100 milionów. Łącznie to prawie jedna dziesiąta rocznego budżetu Krakowa.

 

 

Katarzyna Maciejczyk/jgk

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię