|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kto wulgarnie obraził radnego Hawranka podczas sesji Rady Miasta Krakowa?

Komisja dyscyplinarna Rady Miasta Krakowa ma się zająć incydentem ze środowej sesji. Kiedy na mównicę wychodził radny Andrzej Hawranek z Koalicji Obywatelskiej, jedna z osób uczestniczących w sesji zdalnie obraziła go w wulgarny sposób. Prawdopodobnie zapomniała wyłączyć mikrofon. Najprawdopodobniej był to ekolog Mariusz Waszkiewicz, prezes Towarzystwa na Rzecz Ochrony Przyrody.

posłuchaj materiału Tomasza Bździkota

Zdjęcie ilustracyjne. / fot: M. Lasyk, archiwum

Jeśli te informacje się potwierdzą, Mariusz Waszkiewicz będzie miał prawdopodobnie zakaz uczestniczenia w obradach:

Będą analizowane nagrania i będzie zakaz, bo nie można łamać wszystkich standardów i zwykłej, ludzkiej przyzwoitości - przyznaje Dominik Jaśkowiec, przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Głos Mariusza Waszkiewicza rozpoznali na nagraniach inni radni. Sam prezes Towarzystwa na Rzecz Ochrony Przyrody napisał już w tej sprawie maila do obrażonego radnego Koalicji Obywatelskiej. Nie jest na 100% przekonany, że to powiedział, ale jeśli powiedział, to nie powinien i przeprasza...

Jak chce przeprosić, to niech przeprosi publicznie, jak publicznie obraził - Andrzej Hawranek dodaje, że podjął już kroki prawne, zarówno karne jak i cywilne, wobec ekologa.

Oburzenie zachowaniem podczas sesji wyraziła większość radnych. Michał Drewnicki z Prawa i Sprawiedliwości zwraca jednak uwagę na inną rzecz: To nie powinno mieć miejsca, ale mnie uderzyła hipokryzja Andrzeja Hawranka z PO, który sam na Facebooku umieszcza grafiki z obelżywymi słowami.

Natomiast Łukasz Maślona z klubu Kraków dla Mieszkańców proponuje poczekać z wyrokami na nie budzące wątpliwości ustalenia, po analizie całego nagrania: Mamy nadzieję, że zostanie bezsprzecznie ustalone, kto to zrobił i wtedy będzie się można zastanowić nad konsekwencjami, bo teraz ferowanie wyroków wydaje się przedwczesne.

Mariusz Waszkiewicz często współpracuje ze stowarzyszeniem "Kraków dla Mieszkańców". Sam ekolog nie zabrał jeszcze publicznie głosu w tej sprawie.

Sprawą jednak wbrew pierwszym zapowiedziom nie zajmie się Komisja Dyscyplinarna Rady Miasta Krakowa. Jeśli informacje dotyczące Mariusza Waszkiewicza się potwierdzą. Komisja dyscyplinarna zajmuje się jedynie zachowaniami członków rady.

 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

 

Tomasz Bździkot/Maciej Skowronek/ko/bp

33%
67%