|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Krzysztof Mazur oficjalnie kandydatem Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Senatu

Moim priorytetem będą sprawy lokalne – powiedział w poniedziałek Krzysztof Mazur, który ogłosił swój start w wyborach do Senatu. Były prezes Klubu Jagiellońskiego będzie startował w Krakowie z poparciem Zjednoczonej Prawicy. Krzysztof Mazur nie należy do żadnego ugrupowania politycznego. Od roku nie jest prezesem Klubu Jagiellońskiego, ale pozostaje jego członkiem. Należy m.in. do Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie RP, jest też członkiem rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Współpracował z ugrupowaniem Polska Razem Jarosława Gowina. Z wykształcenia jest politologiem i filozofem.

fot: Tomasz Bździkot

"Zdecydowałem się na start do Senatu z okręgu 33 z poparciem Zjednoczonej Prawicy. Doszedłem do wniosku, że to jest dobry moment, żeby wykorzystać to, co do tej pory robiłem społecznie i ekspercko w praktyce, bo wydaje się mi, że Kraków potrzebuje nowej wizji rozwoju" – powiedział PAP Krzysztof Mazur.

Przeczytaj: Krzysztof Mazur: Polityka to jest jak bycie na wojnie. Bycie komentatorem politycznym jest jak tworzenie książek o wojnie

Jak zaznaczył, jako senator chciałby skupić się na sprawach lokalnych i m.in. dlatego poniedziałkową konferencję prasową zorganizował na placu na Stawach w Krakowie. "Chciałbym być blisko spraw lokalnych, odwiedzać takie miejsca jak plac na Stawach – to moje małe centrum Krakowa. Mieszkam niedaleko, moje dzieci chodzą tu do szkoły" – mówił. Ocenił też: "Każdy krakowianin ma swoje małe centrum i Rynek Główny dla wielu z nas nie jest już centrum naszego życia; o sprawach lokalnych mało pamiętamy".

Mazur zapowiedział, że chciałaby w swojej kampanii wyborczej wykorzystać media społecznościowe, przede wszystkim YouTube. Jego zdaniem atrakcyjne byłoby dla mieszkańców zorganizować pierwszą kampanię w trybie daily vloga (vlog prowadzony na co dzień).

"YouTube daje z jednej strony możliwość przekazywania swoich racji, a z drugiej strony pokazywania w kampanii także lokalnych problemów, lokalnych liderów" – mówił Mazur.

Podkreślił, że "Senat to są jednoosobowe okręgi wyborcze, tutaj głosuje się przede wszystkim na osobę, a nie na partię". "Chciałbym postawić przed krakowianami wybór – czy chcą mieć, ambasadora takiego jak ja który jest młodszy, bardziej energiczny, jest ambasadorem lokalnych spraw w Krakowie i Warszawie, czy na senatora jako polityczną emeryturę" – powiedział.

Pytany przez dziennikarzy o to, jakie będą jego relacje z Klubem Jagiellońskim, odpowiedział, że budował to środowisko jako eksperckie, niezależne, które ma pełnić swoją funkcje bez względu na jego dalszą karierę polityczną.

W kontekście Klubu Jagiellońskiego Mazur był pytany o Pawła Kowala – również byłego prezesa Klubu Jagiellońskiego, byłego polityka PiS, który zdecydował się wystartować w Krakowie w wyborach do Sejmu jako lider Koalicji Obywatelskiej.

Mazur przyznał, że cieszy go, iż Kowal przyznaje się do kierowania w przeszłości Klubem Jagiellońskim. "To najlepszy komplement, jaki Paweł Kowal mógł nam, osobom które w ostatnich latach budowały klub, powiedzieć. (...) Pomimo tego, że jesteśmy bardziej kojarzeni z prawą stroną, robimy na tyle dobrą robotę ekspercką, że nawet on (Kowal), jedynka PO w Krakowie, przyznaje się do tych korzeni" – powiedział Mazur.

Kandydat krytykował zarazem niektóre pomysły prawicy, np. 13. emeryturę. Jak zaznaczył, chce by Polska rządzona przez Zjednoczoną Prawicę była "jak najbardziej podmiotowym państwem". Podkreślił też, że dotychczas krytykował prawicę jako ekspert, publicysta, teraz chciałby przekonywać do swoich racji jako "polityk będący częścią tej drużyny".


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(PAP/ko)

17%
83%