|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kraków wchodzi do gastronomicznej ekstraklasy! Krakowska restauracja ma gwiazdkę Michelin

Krakowska restauracja Bottiglieria1881 otrzymała gwiazdkę Michelin. To jedno z najważniejszych wyróżnień w świecie kulinarnym. Jak mówi współwłaściciel i szef kuchni Przemysław Klima, dla całego zespołu to powód do ogromnej euforii.

Fot. Pixabay

Bottiglieria1881 to trzecia polska restauracja - po warszawskich Atelier Amaro i Senses - która może poszczycić się tą prestiżową nagrodą.  Została założona 7 lat temu. Szefami kuchni są tam Przemysław Klima, Paweł Kras i Jakub Kojder. Serwują dania oparte na lokalnych produktach. - Ostatnie pół roku dało nam największego kopa, bo zmieniliśmy koncept i zaczęliśmy się bardziej bawić jedzeniem. I dobrze się czuliśmy w tym miejscu - mówi Radiu Kraków Przemysław Klima - To bardzo ważne wyróżnienie. Będziemy w gronie wybitnych restauracji z całego świata. Nazwa restauracji i nasze miasto będzie rozpoznawane na całym świecie, jako miejsce kulinarnych podróży - podkreśla.

"Szampan się otworzył, a teraz do pracy"

Najpierw telefon z głównej siedziby Michelin, a później wybuch radości wśród całej załogi. - Euforia i zaskoczenie. Niesamowite uczucie - komentuje krótko Przemysław Klima - Robiliśmy swoje. Pracowaliśmy na to ciężko i udało się. Jak mówi, razem ze współpracownikami otworzyli szampana, ale po wypiciu symbolicznej lampki, trzeba było wracać do pracy. Natychmiast rozdzwoniły się telefony z prośba o rezerwację stolika.

Krakowski "gastro-świat" świętuje

Gwiazdka dla krakowskiej restauracji to święto całego kulinarnego Krakowa. Jak prestiżowe jest to wyróżnienie, niech świadczy fakt, że samo jej przyznanie spowodowało przeciążenie strony internetowej restauracji. - Liczyliśmy na tę gwiazdkę od lat - przyznaje Kati Płachecka, dziennikarka kulinarna z portalu Have a Bite. Gwiazdka to nie tylko wyróżnienie, ale też szansa dla krakowskiej sfery kulinarnej. - To super czas na taką wiadomość. W dobie pandemii to może być oddech dla naszej gastronomii. W całej Polsce. Że warto ciężko pracować, a później dostawać takie nagrody - komemntuje szef Przemysław Klima.

Kati Płachecka, dziennikarka kulinarna z portalu Have a Bite - Gwiazdkowe restauracje przyciągają turystów kulinarnych z całego świata. Mam nadzieję, ze w kolejnych latach inspektorzy Michelin'a docenią kolejne krakowskie adresy - dodaje.

Bottiglieria1881 trzecia polska restauracja z gwiazdką Michelina.

Gwiazdki na fartuchach

Gwiazdka Michelin to najbardziej prestiżowa nagroda przyznawana za walory smakowe. Przewodnik jest publikowany raz w roku. Można otrzymać od 1 do 3 gwiazdek. Jedna gwiazdka oznacza bardzo dobrą restaurację w swojej kategorii, a 3 – wyjątkową kuchnię, wartą specjalnej podróży. O umieszczeniu restauracji w Czerwonym Przewodniku decydują inspektorzy, którzy anonimowo odwiedzają wybrane miejsca i oceniają sługi kulinarne oraz hotelarskie. Najlepsze restauracje w Warszawie notowane są w przewodniku od 1997 roku.

 

(Teresa Gut/jp)

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 
96%
4%