Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kraków: pielęgniarki i położne ze Szpitala Uniwersyteckiego apelują o wyższe wynagrodzenia

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2020.04.23 13:14 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:23 )
Pielęgniarki i położne ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie apelują do dyrekcji o podniesienie wynagrodzeń, w związku ze wzmożoną pracą w czasie epidemii koronawirusa. Jak piszą w specjalnym oświadczeniu: "Aktualnie nadzwyczajna sytuacja w kraju, a szczególnie w podmiotach leczniczych stanowi dostateczną podstawę do tego, by przynajmniej na czas epidemii podwyższyć nasze wynagrodzenia. Stanowiłoby to wymierne docenienie wykonywanej przez nas pracy przystające do nadzwyczajnych warunków jej świadczenia".

Fot. Marek Lasyk

Pielęgniarki zwracają też uwagę na zagrożenie związane z pracą z chorymi na Covid 19 - czyli na ryzyko zakażenia koronawirusem.Przekonują, że dyrekcja obiecywała specjalne świadczenia, podwyższenie stawek godzinowych. Ale do tej pory obietnic nie spełniła. 

Pielęgniarki tłumaczą, że pracują w szczególnie niebezpiecznych warunkach epidemii. Wyliczają, że brakuje nie tylko środków ochrony osobistej, ale także obsady na dyżurach. Pracują pod presją czasu, towarzyszy im stres, zmęczenie, ale przede wszystkim obawa o własne życie.

- Słyszymy, że szpitale jednoimienne jak Szpital Uniwersytecki, ze względu na szczególny status otrzymały dodatkowe środki zarówno z budżetu państwa jak i NFZ - doszło do zwiększenia wyceny świadczeń. Niestety, w żaden sposób nie przełożyło się to na nasze wynagrodzenia. Już drugi miesiąc oczekujemy na jakiekolwiek propozycje ze strony Dyrekcji - czytamy w apelu, który załoga wysłała do mediów.

Pielęgniarki przypominają też, że wiele z nich w poczuciu odpowiedzialności i po apelach resortu zdrowia, zrezygnowało z dodatkowej pracy, a dyrekcja obiecywała z tego powodu specjalne świadczenia czy podwyższenie stawek godzinowych.

Załoga informuje też, że władze szpitala nie odpowiadają na oficjalne apele związkowców w tej sprawie. 

Dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w piątek wypowie się oficjalnie w sprawie apelu, który opublikowały pielęgniarki i położne.

 

(Maciej Skowronek/łk)

 

Bądź na bieżąco. Relacje z regionu i kraju w Radiu Kraków 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię