|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kopalnia w Wieliczce wkrótce otworzy się dla zwiedzających

Od 8 czerwca znów będzie można zwiedzać Trasę Turystyczną Kopalni Soli „Wieliczka”. Tydzień wcześniej, 30 maja, działalność w zakresie rehabilitacji pulmonologicznej wznawia uzdrowisko kopalni. Zwiedzanie i świadczenie usług odbywać się będzie według nowych zasad organizacyjnych i sanitarnych, zgodnie z wymogami bezpieczeństwa, obowiązującymi przepisami oraz regulacjami państwowymi.

Komora Baracza, fot. R. Stachurski

Specjalna strefa bezpieczeństwa

W pierwszych miesiącach funkcjonowania w nowej formule organizacyjnej udostępniony zostanie główny szlak zwiedzania: Trasa Turystyczna w godzinach od 9:00 do 17:00. Zwiedzanie odbywać się będzie z obowiązkiem zasłaniania ust i nosa. Grupy maksymalnie 20-osobowe do podziemi zejdą w zachowaniem 15-minutowych odstępów. Wcześniej każdy turysta obowiązkowo przejdzie przez specjalną strefę bezpieczeństwa z obowiązkowym pomiarem temperatury ciała i dezynfekcją rąk. Tego typu procedury od marca br. obowiązują także wszystkich pracowników kopalni.

Prewencja i środki ochronne

Zarówno na powierzchni, jak i w podziemnych wyrobiskach znajdują się liczne punkty ze środkami sanitarnymi, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z nich na każdym etapie zwiedzania. Dystans społeczny podczas oczekiwania na zejście, a także w komorach Trasy i podczas korzystania z innych świadczeń będzie obowiązkowy. W jego utrzymaniu pomoże specjalne oznakowanie i piktogramy informacyjne.

Wdrożone kompleksowe procedury bezpieczeństwa sanitarnego obejmują częstą dezynfekcję miejsc użytkowych i dotykanych dłońmi, jak również m.in. wyciągów szybowych oraz wyrobisk chodnikowo-komorowych. Po zakończeniu recepcji gości miejsca newralgiczne dodatkowo poddawane będą opylaniu i zamgławianiu - windy nawet dwukrotnie w ciągu doby. W środki ochrony indywidualnej (maseczki lub przyłbice i rękawiczki ochronne) wyposażeni są wszyscy pracownicy, w tym m.in. obsługa ruchu turystycznego, punktów handlowych i gastronomicznych.

 

Uzdrowisko

Od 30 maja działalność w zakresie rehabilitacji pulmonologicznej w podziemnych komorach wznawia uzdrowisko kopalni (drugi obszar funkcjonowania uzdrowiska, czyli turnusy uzdrowiskowe, zostaną wznowione w późniejszym terminie po ogłoszeniu takiej możliwość przez Ministra Zdrowia). Program rehabilitacji pulmonologicznej został tak przeorganizowany, aby kuracjuszom zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu, zarówno podczas zajęć oddechowych, jak i odpoczynku w komorach leczniczych. Ćwiczenia zostały zindywidualizowane, odbywać się będą w grupach maksymalnie 4-osobowych, a leczenie prowadzone z uwzględnieniem dystansu społecznego, procedur bezpieczeństwa i sanitarnych.

Uruchamiane są także poradnie uzdrowiska na powierzchni. Świadczenie usług poprzedzone będzie wywiadem medycznym i pomiarem temperatury ciała. Środki ochrony osobistej będą obowiązkowe dla wszystkich pacjentów, kuracjuszy, pracowników, a pomieszczenia często dezynfekowane.

W czerwcu planowane jest również otwarcie tężni solankowej w Parku św. Kingi, jednorazowo w niej przebywać będzie mogło 50 osób. Działalność w czerwcu planuje wznowić także Hotel Grand Sal.

 

mat. prasowe/sp

 

Bądź na bieżąco. Relacje z regionu i kraju w Radiu Kraków 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

100%
0%