Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Jest projekt na pomnik Orła Białego na placu Inwalidów. Teraz głos mają mieszkańcy

  • Kraków
  • date_range Poniedziałek, 2018.01.15 17:13 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:13 )
Mieszkańcy Krakowa mogą zgłaszać swoje uwagi do projektu pomnika Orła Białego, który stanie na placu Inwalidów. ZIKiT czeka na uwagi również co do samego placu. Wizualizacja jest dostępna na stronie internetowej urzędu.

fot: mat.prasowe

Zamiast parkingu podziemnego część placu zostanie zagospodarowana przez Zarząd Zieleni Miejskiej, a na drugiej części pojawi się pomnik.

To dwa betonowe trapezy ustawione obok siebie, przypominające skrzydła orła - mówi Michał Pyclik z ZIKiTu. - Został rozpisany konkurs na wygląd placu i to jak będzie wyglądał, musi być zgodne z przemiotem pracy konkursowej. Ostatnie zdanie będzie należeć do autora zwycięskiej koncepcji, my mu tylko przekażemy sugestie. Dlatego wygląd pomnika raczej się nie zmieni - ddaje Pyclik.

Uwagi do projektu można zgłaszać do końca marca. Potem ZIKiT planuje zorganizować spotkanie, podczas którego będzie można bezpośrednio porozmawiać z projektantem.

 

Katarzyna Maciejczyk/bp

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię