Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Jacek Majchrowski zabiera głos ws. działek po Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2018.10.04 09:06 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:51 )
Urząd Miasta Krakowa wchodzi do gry o tereny po Szpitalu Uniwersyteckim. Chodzi o atrakcyjne działki w centrum miasta przy ulicy Kopernika. Prezydent Jacek Majchrowski zapowiedział, że chce wykupić grunty razem z budynkami. Cena zaproponowana przez szpital to 360 milionów złotych, czyli jedna trzynasta krakowskiego budżetu. Prezydent twierdzi, że pieniądze na ten cel się znajdą i to bez brania kredytu.

Fot. EW

Prezydent proponuje, aby w sprawie zagospodarowania terenu wypowiedzieli się mieszkańcy w konsultacjach społecznych, ale nadmienia, że na części działek chce utworzyć miejski park. "Musimy zweryfikować wycenę przygotowaną przez szpital. Rozmawialiśmy ze szpitalem i jak się okazuje, ta instytucja nie potrzebuje pieniędzy naraz, tylko w rozłożeniu na roczne raty. Jesteśmy w trakcie opracowania planu miejscowego. Nie będzie to jeden wielki park, ale to jasne, że zieleń musi być tam dominująca" - mówił Jacek Majchrowski. 

 

 

 

Małgorzata Wassermann: w obozie Majchrowskiego - panika

- Jestem bardzo zdziwiona. Temat problemów finansowych Szpitala Uniwersyteckiego jest znany w Krakowie od dwóch lat - tak kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa komentuje zamiary Jacka Majchrowskiego. Małgorzata Wassermann przypomina, że pomagała w rozmowach między Szpitalem a Polskim Holdingiem Nieruchomości, spółką z większościowym udziałem skarbu państwa, która podpisała w sprawie zakupu list intencyjny.

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię