Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Generał Mieczysław B. został zatrzymany w Krakowie za jazdę po pijanemu. Miał 1,3 promila

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2015.03.19 09:31 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:55 )
Mieczysław B. - generał Wojska Polskiego w stanie spoczynku, były wiceszef jednego z dowództw strategicznych NATO, został zatrzymany za jazdę po pijanemu. B. zatrzymany został w Krakowie 3 marca. Generał został przebadany alkomatem. Urządzenie wykazało 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. O sprawie dowiedział się reporter Radia Kraków, Karol Surówka.

fot: Cancre/ wikipedia

Generał stracił prawo jazdy. Podczas przesłuchania przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Prokuratura nie chce ujawniać, o jaką karę wnioskuje. Niemalże pewne jest, że przez co najmniej kilka lat nie będzie mógł prowadzić samochodu.

Mieczysław B. zakończył służbę wojskową w 2014 roku. Mundur nosił przez 45 lat. W tym czasie uczestniczył w misjach w Syrii, Bośni i Hercegowinie, Saharze Zachodniej czy Turcji. Pełnił między innymi funkcję szefa Pionu Szkolenia i Ćwiczeń NATO, doradcy Ministra Obrony Narodowej Afganistanu, doradcy szefa MON w Polsce czy dowódcą 2. Korpusu Zmechanizowanego i 6. Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie. W 2010 roku objął funkcję wiceszefa w Sojuszniczym Dowództwie Transformacyjnym NATO.

B. został odznaczony między innymi Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi. Znany jest ze swojego zamiłowania do skoków spadochronowych. Wykonał ich w sumie ponad 3,5 tysiąca. Generał posiada licencję instruktora spadochronowego w 5 krajach. Jest honorowym członkiem Bractwa Kurkowego w Krakowie.

 

 

 

(Karol Surówka/ko)

Obserwuj autora na Twitterze:


   

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię