|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Dobiega końca seria remontów nakładkowych w Krakowie

Ku końcowi zbliża się sezon remontów drogowych. A tych w Krakowie w tym roku było całkiem sporo. Jak mówi Magdalena Wasiak z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, na same tzw. remonty nakładkowe przeznaczono około 46 milionów złotych. "Tego typu prace są szybkie, tanie i i jak pokazuje czas wytrzymałe" - zapewniają urzędnicy.

Posłuchaj rozmowy Tomasza Bździkota z Magdaleną Wasiak z ZIKiT-u

Fot. z prac przy ul. św. Filipa (arch. RK)

"Remonty nakładkowe wykonano m.in. na ul. Gnieźnieńskiej, Zakątek, S. Wyspiańskiego, w okolicach ul. Lea, Złoty Róg, Kazimierza Wyki, Franciszka Bohomolca, H. Kamieńskiego, Ćwiklińskiej" - wylicza w rozmowie z Radiem Kraków Magdalena Wasiak z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. W sumie wykonano kilkadziesiąt remontów, w niemal każdej dzielnicy Krakowa.

W tym roku na tego typu prace przeznaczono 46 milionów złotych, ale to ubiegły rok był rekordowy. "Wydano wówczas ponad 65 mln złotych" - mówi rzecznik ZIKiT-u. Do jednej z najważniejszych inwestycji należał remont ul. Łepkowskiego. "Te prace wciąż tam trwają, choć powoli zmierzają ku końcowi. Ulica została praktycznie zbudowana na nowo: od podziemnych instalacji, infrastruktury przez nową nawierzchnię, oświetlenie. Ogólny koszt prac sięgnął miliona złotych. To Prądnik Czerwony. Wspomnieć należy tu jeszcze inne ważne, choć wciąż trwające prace w Swoszowicach - na ul. Myślenickiej, Krzyżańskiego w Swoszowicach" - podkreśla Magdalena Wasiak.

Mamy i dobre informacje dla mieszkańców ul. Taklińskiego. Na trasie wykonywane są już tylko prace wykończeniowe i wkrótce odbędzie się odbiór nadzoru budowlanego. Trasa ta należała dość niebezpiecznych, ze względu na ostry zakręt znajdujący się tuż obok przedszkola. Niebezpieczny łuk został wyprofilowany, zbudowano również chodniki.

Ten rok to też stała zmiana organizacji ruchu na kilku ulicach w centrum miasta. Aby uwolnić dodatkowe miejsca parkingowe wprowadzono ruch jednokierunkowy między innymi na ulicach Syrokomli, Krowoderskiej oraz świętego Filipa.

 

 

(Tomasz Bździkot/ew)

25%
75%