|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Buspas na al. Juliusza Słowackiego do remontu. Przygotujcie się na utrudnienia

Rusza remont kolejnego fragmentu Alej Trzech Wieszczów - czyli jednej z najważniejszych ulic w Krakowie - zarówno jeśli chodzi o samochody, jak i komunikację zbiorową. Drogowcy zajmą się naprawą zniszczonego buspasa: między ulicą Łobzowską a placem Inwalidów w kierunku Jubilata. To będzie na szczęście krótki, weekendowy remont, ale trzeba będzie spodziewać się utrudnień.

Posłuchaj rozmowy Macieja Skowronka z Michałem Pyclikiem z ZIKiT-u

Buspas na ATW. Fot. Maciej Skowronek

"Ten buspas jest bardzo mocno eksploatowany, teraz wymaga już naprawy. Będzie to rodzaj remontu nakładkowego. W poniedziałek ulice już będą przejezdne" - mówi Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Przypomnijmy, że na innych częściach Alejach też trwają prace remontowe. "Przy Jubilacie trwa naprawa zatoki autobusowej oraz jezdni od ul. Zwierzynieckiej do mniej więcej pierwszej przełączki. A w trakcie prac przy Kleparzu pojawił się nam problem innego rodzaju. Mamy tam stare torowisko tramwajowe. Trzeba było je rozebrać i ułożyć nową podbudowę. Torowisko powstawało na początku lat 80., potem zostało zlikwidowane i zwyczajnie przykryto je asfaltem. Tory były trochę widać, ale odczuwali je też kierowcy. Wydłużyło nam to nieco prace, ale chcieliśmy poprawić komfort jazdy mieszkańcom" - wyjaśnia przedstawiciel ZIKiT.

W ciągu tych kilku lat trzeba będzie wykonywać bieżące naprawy Alej Trzech Wieszczów. "Dopiero trzecia obwodnica odciąży tę trasę z ruchu. Co będzie dalej? Zobaczymy. Politechnika Krakowska przymierza się do przeprojektowania przestrzeni by była ona bardziej przyjazna pieszym, rowerzystom, a przede wszystkim mieszkańcom żyjącym w pobliżu. Warunek jest jeden - ruch tranzytowy musi przenieść się na obwodnicę. Miasto myśli o tym całkiem poważnie" - dodaje Michał Pyclik.

Prace na buspasie na odcinku między siedzibą Radia Kraków a placem Inwalidów rozpoczną się w piątek 24 sierpnia od godz. 20 i będą prowadzone przez cały weekend.

 

 

(Maciej Skowronek/ew)

40%
60%