|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Abp Jędraszewski apeluje o cierpliwe znoszenie niedogodności i przestrzeganie zaleceń sanitarnych

O cierpliwe znoszenie niedogodności i przestrzeganie zaleceń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa apeluje w liście do wiernych archidiecezji krakowskiej abp Marek Jędraszewski. List ma być odczytany w kościołach w najbliższą niedzielę.

Fot. Marek Lasyk

"Mam świadomość tego, że wielu z Was odczuwa w swych sercach smutek i ból, iż z powodu nowej fali pandemii COVID-19 nie może osobiście wziąć udziału w mszy świętej w parafialnej świątyni" – napisał metropolita krakowski. "Co więcej, nikt z nas nie wie, jak długo jeszcze będą obowiązywać nałożone przez władze państwowe ograniczenia, które mają na celu zahamowanie rozwoju pandemii koronawirusa i ochronę każdego z nas przed niebezpieczną, powodowaną przez niego chorobą" – dodał.

Abp Jędraszewski podkreślił, że i on przeżywa smutek, nie mogąc uczestniczyć w wielu zaplanowanych od dawna uroczystościach i osobistych spotkaniach z wiernymi.

"W tej sytuacji proszę Was o cierpliwe znoszenie niedogodności i przestrzeganie zaleceń sanitarnych w imię miłości bliźniego, do której wzywa nas Pan Jezus" – napisał abp Jędraszewski.

Metropolita apeluje do wiernych o to, by jeśli nie mogą pójść w niedzielę do kościoła, uczestniczyli w mszach świętych transmitowanych przez radio, telewizję lub internet, czytali Pismo Święte, odmawiali różaniec i inne modlitwy.

"Z żarliwością i ufnością zanoście je do Boga: za chorych przebywających w szpitalach i w domach, o łaskę możliwie szybkiego ustąpienia pandemii, o dobre zdrowie dla każdej i każdego z nas, o ofiarność i odwagę dla całej służby zdrowia, dla lekarzy i pielęgniarek, którzy ryzykują własnym zdrowiem, a niekiedy i życiem, byśmy mogli szczęśliwie przeżyć ten trudny czas" – wezwał abp Jędraszewski.

Zaapelował, by nie zapominać o kapłanach, którzy pracują w parafiach i by nieść konkretną pomoc i wsparcie seniorom. Zachęcił do modlitwy za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli - patrona Polski i św. Jana Pawła II, który decyzją watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z 5 października stał się patronem Małopolski.

 

(PAP/jp)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

83%
17%