Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

3 marca - Dzień Wynalazków na Politechnice Krakowskiej

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2017.03.02 15:41 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 09:11 )
W piątek 3 marca Politechnika Krakowska zaprasza na Dzień Wynalazków. Autorzy kilkunastu najciekawszych projektów zaprezentują swoje badania. Trzecia edycja Dnia Wynalazków poświęcona będzie technologiom dedykowanym zdrowiu i bezpieczeństwu człowieka.

Fot. PK

- Zaprezentują się twórcy, którzy w przełomowy sposób podeszli do rozwiązania problemów ze szczególnie ważnych dla człowieka dziedzin takich jak cyberbezpieczeństwo, produkcja nowoczesnych leków i  urządzeń medycznych, zielona chemia - zapowiada Krzysztof Oleksy ze spółki Intech PK, zajmującej się komercjalizacją rozwiązań opracowanych na Politechnice.

Wśród tych, które będzie można poznać podczas Dnia Wynalazków, znajdą się będą m.in. wynalazki dedykowane chorym na astmę, czekającym na przeszczep tkanek czy narządów, walczącym z depresją czy chorobą Alzheimera. Zaprezentowane zostaną także opracowane w laboratoriach Politechniki pomysły na bezpieczne i tanie modułowe budynki czy ekologiczne kosmetyki, lecznicze i odmładzające. Pokażą się także wynalazcy z innych polskich ośrodków naukowych  z rozwiązaniami służącymi poprawie bezpieczeństwa - komputerowym odciskiem palca na bazie keystrokingu, systemem automatycznej oceny jakości obrazu czy biblioteką przetwarzania dźwięku dla służb ratowniczych. 

Dzień Wynalazków odbędzie w piątek 3 marca w godz. 9-14 w sali konferencyjnej „Kotłownia” na Politechnice Krakowskiej (ul. Warszawska 24). Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

 

 

materiały prasowe/ar

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię